Google v ďalšom regióne sprístupňuje možnosť stiahnutia COVID certifikátu do aplikácie Pay. U nás táto možnosť zatiaľ chýba

Najnovšie si do aplikácie Pay môžu stiahnuť COVID certifikát aj používatelia naprieč Austráliou. U nás funkciu zatiaľ nehľadajte.

Covid certifikat v Google Pay aplikacii
Zdroj: Google

Vakcinačné certifikáty COVID-19 naberajú plynúcim časom stále viac na dôležitosti a je predpoklad, že tomu nebude inak ani v priebehu najbližších týždňov, či mesiacov. To je pravdepodobne aj jeden z dôvodov, prečo Google do aplikácie Pay pridal funkciu, ktorá umožňuje uložiť si digitálny COVID certifikát. Na tému upozorňuje portál androidcentral.com.

Zatiaľ len pre obmedzený počet používateľov

Funkcia ako taká nie je však dostupnou zatiaľ globálne. Ako informuje portál, tak aktuálne Google túto možnosť uloženia digitálneho certifikátu najnovšie sprístupnilo naprieč Austráliou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google v publikovanej tlačovej správe píše, že funkcia bola rovnako nedávno sprístupnená aj pre používateľov naprieč USA a postupne bude s touto funkciou expandovať aj do ďalších regiónoch. Bohužiaľ, spoločnosť bližšie už nespresňuje, kedy bude funkcia dostupnou aj pre používateľov z ďalších oblastí.

COVID Certifikat v Google Pay
Zdroj: Google

Spoločnosť dodáva, že na to, aby používatelia mohli pristupovať k týmto certifikátom, tak nemusia byť online. Môžu k ním teda pristupovať aj bez pripojenia k internetu. Rovnako spoločnosť v minulosti prezradila, že za účelom ukladania týchto informácií o očkovaní, testovaní, či o prekonaní ochorenia COVID-19, vytvorila špeciálne API. Ide o takzvané vývojárske nástroje, do ktorých sa musia pripojiť príslušné inštitúcia, aby mohli byť prenesené údaje do aplikácie Google Pay.

Mimochodom, dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti návod, ako si stiahnuť COVID pás vrátane certifikátu do smartfónu, ktorý sme vám nedávno priniesli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre