Google už čoskoro umožní automatické vymazávanie webovej histórie a polohy naprieč svojimi službami

Google Sledovanie polohy navigation-2049641_960_720
Zdroj: Pixabay.com, editácia: redakcia

Spoločnosť Google je v posledných mesiacoch naozaj ostro kritizovaná za svoje praktiky v rámci získavania osobných údajov, či iných informácií o používateľoch. Verejnosť neustále tlačí na zmenu politiky zhromažďovania osobných údajov a vyzerá to tak, že používatelia zase raz čiastočne vyhrali nad softvérovým gigantom. Google totižto už čoskoro sprístupní funkciu automatického vymazávania webovej histórie, polohy, či ďalších informácií, ktoré stránky a služby vlastnené spoločnosťou Google zhromažďujú.

Väčšia moc nad vlastnými informáciami

Nový nástroj nám konečne aspoň čiastočne vnáša silu nad osobnými informáciami opäť do našich rúk. Google bude vďaka novému nástroju uchovávať oveľa menej informácií, nehovoriac o dobe uchovávania, ktorá sa skráti na iba niekoľko mesiacov. Google vo svojom najnovšom blogu uvádza, že používateľ bude mať na výber medzi uchovávaním dát po dobu 3 až 18 mesiacov. Samozrejme, nejedná sa o jednotné vymazanie, ale funkcia bude automaticky vymazávať tie osobné informácie, ktoré boli uchovávané práve 3 mesiace, poprípade viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Google

Nové ovládacie prvky budú dostupné v paneli v nastavení účtu v sekcii Web & App Activity a Location History. Funkcia by sa mala medzi používateľov dostať už behom niekoľkých týždňov. Ako prvá by sa mala objaviť v sekcií histórie prehliadania a v sekcii polohy, no v budúcnosti sa zrejme objaví aj v iných službách od spoločnosti Google.

Zdroj: Google, úvodný obrázok (Pixabay.com, editácia: redakcia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre