Google testuje funkciu, ktorá umožňuje sledovať obsah z vašich obľúbených stránok na úvodnej stránke prehliadača Chrome. Takto ju zapnete!

Google umožňuje odoberať obsah z vašich obľúbených stránok priamo na novej karte prehliadača Chrome bez toho, aby ste museli otvoriť danú stránku. Takto môžete funkciu zapnúť.

Chrome 94 funkcia sledovania stranok
Zdroj: Vosveteit

Už v minulosti sme mohli byť svedkami, kedy spoločnosť Google skúšala implementovať RSS čítačku priamo do prehliadača. Tento projekt však spoločnosť nedotiahla do finále. Spoločnosť Google, však aj napriek prvotnému neúspechu, na túto funkciu úplne nezanevrela. Ako upozorňuje portál engadget.com, tak spoločnosť začala aktívne testovať obdobnú funkciu v rámci úvodnej karty prehliadača Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google testuje funkciu sledovania obsahu zo stránok

Jednou zo základných funkcií prehliadača Chrome pre smartfóny je, že potom, ako ho otvoríte, tak na úvodnej stránke môžete vidieť rôzne správy a novinky zo stránok. Ovplyvniť to, čo vidíte, je vcelku náročné. Vo všeobecnosti sa o zobrazený obsah stará algoritmus, ktorý vám zobrazuje obsah na základe vašich interakcií a záujmov.

Najnovšie vo verzii prehliadača Chrome 94, Google pridal do experimentálnych funkcií funkciu, ktorá umožňuje vytvoriť kanál „Sledované“, kde viete ovplyvniť, aký obsah vidíte v rámci úvodnej karty prehliadača Chrome. Tento kanál vo všeobecnosti funguje tak, že potom, ako si označíte stránky, ktoré chcete sledovať, tak následne sa vám v ňom budú zobrazovať posledné články z daných webstránok.

Takto môžete aktivovať funkciu Sledovania stránok

Aktivovanie funkcie je veľmi jednoduché a nezaberie vám veľa času. Otvorte si experimentálne nastavenia prehliadača prostredníctvom stránky „chrome://flags“ a následne v ponuke vyhľadajte možnosť „Web feed“, kde nastavte hodnotu „Enabled“, teda zapnutá. Potom reštartujte prehliadač.

Google Chrome Web feed_1
Zdroj: Vosveteit

Teraz, keď si otvoríte internetovú stránku, ktorú chcete sledovať, tak prostredníctvom troch bodiek  v pravom hornom rohu, môžete aktivovať funkciu Sledovať, ktorú nájdete v ponuke menu v spodnej časti. Následne na úvodnej karte prehliadača Chrome uvidíte sekciu Sledovať spolu s obsahom zo stránok, ktoré ste označili, že chcete sledovať.

Musíme však v závere dodať, že funkcia je aktuálne vo fáze vývoja a preto nemusí riadne fungovať. Potom, ako sme ju vyskúšali, tak sa nám podarilo do zoznamu sledovaných stránok pridať (zatiaľ) len zahraničné webové stránky, najmä americké. Čo sa týka stránok zo Slovenska, tak tie sa nám zatiaľ nezobrazujú, hoci po pridaní webu do sledovaných stránok, nám prehliadač ukáže hlášku o úspešnom odbere stránky s poznámkou, že už čoskoro sa nám bude zobrazovať obsah. Pevne však veríme, že ide len o dočasný nedostatok na strane serverov spoločnosti Google a že čoskoro bude vyriešený.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre