Google prekope proces inštalácie a spúšťania aplikácií prostredníctvom Google Play. Máme sa na čo tešiť!

Optimalizácia inštalácií aplikácií môže pomôcť zlepšiť zážitok zo sťahovania a inštalácie aplikácie pre všetkých, ktorí používajú zariadenie s Androidom.

Google Play obchod
Zdroj: favpng

Google sa už dlhšiu dobu snaží optimalizovať veľkosť aplikácií, ako aj zvyšovať ich výkon. Týka sa to aj samotného procesu inštalácie prostredníctvom obchodu Google Play, ktorý je aktuálne najväčším obchodom s Android aplikáciami a hrami. Zistenia portál 9to5google odhaľujú, že používateľov čakajú výrazne zmeny v súvislosti s optimalizáciou inštalácie a spúšťania aplikácií. Portál sa konkrétne odvoláva na dokumentáciu spoločnosti, ktorá je dostupná prostredníctvom stránok Google.

Inštalovanie aplikácií cez Google Play bude rýchlejšie

Portál konkrétne upozorňuje na to, že inštalovanie, či spúšťanie aplikácií by mohlo byť rýchlejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Keď zapnete optimalizáciu inštalácie aplikácie, Google dokáže zistiť, ktoré časti aplikácie používate, pri prvom otvorení po inštalácii. Keď to urobí dostatok ľudí, Google môže optimalizovať aplikáciu tak, aby sa všetkým nainštalovala, otvorila a spustila rýchlejšie.“

Portál ďalej píše, že táto funkcia nebude však zbierať súkromné údaje o používateľoch, akým sú napríklad meno, e-mail a podobne. Rovnako táto služba sa nepozerá na dáta „mimo aplikácie“, či iný obsah v smartfóne. Tiež nemá zhromažďovať ani citlivé údaje zo samotnej aplikácie.

„Nezhromažďuje tiež informácie o obsahu nahranom alebo stiahnutom v aplikácii, napríklad obrázky v informačnom kanáli sociálnych sietí alebo…“

Cieľom tejto novej funkcie má byť „nájsť trendy a určiť, ktoré časti aplikácie sú pre každého najdôležitejšie“. Druhým dychom však treba povedať, že Google na bližšie informácie je zatiaľ skúpim. Google  zatiaľ prezradil „len“ tri výhody optimalizácie inštalácií aplikácií, ale nešpecifikuje, čo Obchod Play v skutočnosti robí s následným sťahovaním aplikácií novými používateľmi po tejto agregácii údajov. Konkrétne hovorí o vylepšeniach nižšie.

  • Urýchlite inštaláciu aplikácií z Google Play.
  • Skráťte čas potrebný na otvorenie a spustenie aplikácií.
  • Znížte záťaž na procesor, batériu a úložisko vášho zariadenia.

Zatiaľ presne neviem, ako bude funkcia fungovať

Dnes môžeme len špekulovať, ako bude funkcia presne fungovať. Môžeme však predpokladať, že funkcia uprednostní sťahovanie jednotlivých funkcií. Napríklad aplikácia pre sociálne médiá, ktorú väčšina ľudí používa iba na prezeranie príspevkov, nemusí spočiatku sťahovať možnosti vytvárania obsahu. Túto funkciu je možné doinštalovať neskôr, keď ju používateľ skutočne použije alebo keď sa jeho pripojenie zlepší.

V súčasnej verzii obchodu však funkcia zatiaľ nie je dostupnou. Podľa stránok Google, ju  nájdeme prostredníctvom cesty Viac > Nastavenia > Optimalizácia inštalácie aplikácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre