Čo sú to „Okamžité aplikácie na Google Play“ a ako ich môžete zapnúť?

Pozrite sa, ako môžete túto funkciu zapnúť a hneď aj vyskúšať.

Google Play moznosti filtrovnia
Zdroj: Vosveteit.sk

Google ešte relatívne dávno predstavil funkciu Okamžitých aplikácií na Google Play, avšak aj napriek tomu, je stálo málo používateľmi využívaná. Čo to vlastne je a ako funguje?

Okamžité aplikácie na Google Play, čo to je?

Funkciu Okamžité aplikácie na Google Play môžete zapnúť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov. Otvorte si obchod Play a následne otvorte ponuku Viac (tri čiarky v ľavom hornom rohu). Potom otvorte Nastavenia a následne sa prerolujte do ponuky Požívateľské ovládacie prvky, kde nájdete funkciu Okamžitých aplikácií. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo to však je a ako funguje táto funkcia? Ide o technológiu, ktorá umožňuje spúšťať aplikácie, či hry, bez toho, aby ste ich fyzicky inštalovali do svojho zariadenia. Spoločnosť v čase predstavenia tejto funkcie, ju opisovala slovami nižšie:

„Vďaka službe Google Play Instant môžete jednoducho klepnúť a vyskúšať hru bez toho, aby ste si ju museli najskôr stiahnuť – či už chcete prepadnúť hrad Clash Royale, alebo sa stať majstrom slova v hre Words with Friends 2. Okamžité zážitky z Google Play budú dostupné v obchode Google Play, v aplikácii Hry Google Play alebo kdekoľvek, kde sú zdieľané odkazy na hry.“

Potom, ako zapnete funkciu, tak viac menej nemusíte už nič robiť a môžete hneď vyskúšať dostupný software bez toho, aby ste ho insťalovali. Tu však treba dodať, že nie všetky aplikácie, či hry podporujú túto funkciu. Pri softwari, ktorý podporuje túto funkciu v Google Play, uvidíte ikonu Skúsiť hneď vedľa ikony Inštalovať. Následne, ako kliknete na ikonu Skúsiť, tak sa vám otvorí hra, či aplikácia, v novom okne bez toho, aby došlo k fyzickej inštalácii softwaru.

Okamzite aplikacie Google Play_2
Zdroj: Vosveteit

V prípade, ak by ste chceli túto funkciu hneď aj vyskúšať, tak môžete tak spraviť prostredníctvom odkazu nižšie.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga
Developer: King
Price: Free

Ako sa vám páči táto funkcia? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre