Google predstavil funkciu Nearby Share. Dostupná bude aj na starších Android zariadeniach. Je medzi nimi aj Váš?

Dlho očakávaná funkcia okamžitého zdieľania obsahu medzi Android zariadeniami, ako aj inými platformami, je konečne tu

nearby share android
Zdroj: Google

Spoločnosť Google počas včerajšia oficiálne predstavila funkciu Nearby Share, na ktorú čakali používatelia operačného systému Android naozaj niekoľko rokov. Funkcia, ktorú na populárnej konkurenčnej platforme iOS poznáme pod názvom AirDrop, bude dostupná na všetkých zariadeniach s operačným systémom Android 6.0 a novším. Jej hlavným nástrojom pre prenos súborov bude pripojenie Bluetooth, no dostupné budú aj rýchlejšie alternatívy bezdrôtového pripojenia.

Funkcia Nearby Share mieri na prvé zariadenia

Ako informovala spoločnosť Google, nová funkcia Nearby Share bude ako prvá dostupná na zariadeniach od Google Pixel a na zariadeniach od spoločnosti Samsung. Tieto zariadenia by mali funkciu obdržať už dnes. Softvérový gigant zároveň informoval, že funkcia mieri aj na ďalšie zariadenia od OEM výrobcov, ako aj na zariadenia s Chrome OS, či na ďalšie zariadenia s internetovým prehliadačom Google Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako funkcia Nearby Share funguje?

Ako sme už spomínali, funkcia Nearby Share je určená na okamžitý prenos dát z jedného zariadenia na druhé. Pre bezdrôtové pripojenie oboch zariadení najprv prichádza ku vyslaniu slabého Bluetooth signálu, ktorý musí druhé, prijímacie zariadenie prijať. Následne dochádza ku rýchlemu „handshake-u“, čiže momentu, kedy sa zariadenia dohodnú na tom, akým spôsobom si chcú dané údaje, dokumenty, či médiá poslať. Pri starších zariadeniach bude zrejme najpoužívanejšie bezdrôtové pripojenie Bluetooth, no ako informuje spoločnosť Google, modernejšie zariadenia môžu medzi sebou využívať modernejšie a rýchlejšie pripojenie ako WiFi Direct, či WiFi Hotspot.

Funkcia Nearby Share by sa na podporovaných zariadeniach mala vyskytovať v Nastaveniach – Google – Pripojenia zariadení – Nearby Share, kde stačí funkciu zapnúť. Aktuálne však funkcia nie je k dispozícii ani na našom zariadení Google Pixel 2, takže v prípade iného slovenského označenia tejto funkcie vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre