ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Play Vás už nebude aktívne informovať o aktualizáciách. Ale aj napriek tomu prebehnú na pozadí

Google Play už nebude používateľov aktívne informovať o dostupnosti, priebehu a výsledku aktualizácií aplikácií. Všetko prebehne na pozadí.

Aplikácia a operačný systém Android sú od seba fyzicky oddelené. Výhody to má v tom, že zatiaľ čo operačný systém je aktualizovaný zriedkavo, tak aplikácie sú aktualizované oveľa častejšie. Doteraz v prípade aktualizácií aplikácií používatelia dostávali notifikácie, ktoré ich informovali o priebehu aktualizácie – o dostupnosti, aktuálnom stave a o výsledku aktualizácie. Už v novembri viacero používateľov zaregistrovalo absenciu týchto informácií, pričom jej nekládli väčšiu pozornosť, domnievali sa, že sa jedná o chybu. Nakoniec o chybu vôbec však nešlo, bol to zámer spoločnosti. S touto zmenou sa môžu používatelia stretnúť od verzie obchodu Google Play 17.4.

„Tiché notifikácie“

Ako môžete nižšie vidieť, tak tieto notifikácie fyzicky používateľov už nijak „nerušia“. Google vytvoril sekciu „tichých notifikácií“, ktoré používateľa nijak neupozorňujú na priebeh aktualizácie za podmienky, že sa nepozerajú v danom momente na notifikačnú lištu a zároveň nevyskakuje zoznam aplikácií spolu „fajkami“, ktoré informovali používateľa o úspešnom prebehnutí aktualizácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto zmena nastala vraj z dôvodu, aby nás Google Play obchod menej otravoval. Po pravde, chýba táto funkcia niekomu z Vás? Dajte nám prípadne nižšie v komentároch vedieť.

via svetandroida.cz

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close