Spravodajstvo

Google mení podmienky inzercie. Už viac nebudete možné inzerovať neoverené spôsoby liečby

Nová politika Google mení podmienky inzercie. Už nebude viac tolerovať reklamy na "neoverené a experimentálne lekárske techniky".

Za cieľom ostať dôveryhodnou spoločnosťou, Google už nebude viac tolerovať reklamy na „neoverené a experimentálne lekárske techniky“. Nová politika firmy zakazuje propagovať liečbu, ktorej chýba biomedicínsky a vedecký základ vrátane väčšiny kmeňových a génových terapií. Takto by mali zmiznúť reklamy typu „transfúzia mladej krvi“ alebo „upíria maska na tvár“. Z webu tak zmizne reklama propagujúca neoverené liečené postupy. Informácia sa objavila na portáli engadget.com.

Podľa Washington Post k tomuto kroku pristúpila firma po sťažnostiach na čierny trh nepovolených liečebných postupov všetkého od bolesti kĺbov až po Alzheimera. V tom lepšom prípade sú podobné kliniky stratou peňazí, v horšom môže ísť o život.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Súčasťou nových pravidiel je zoznam nepovolených látok, ktoré nemôžu byť propagované ako napríklad efedra, ľudský choriogonadotropín (hCG) používaný na chudnutie a rôzne bylinkové doplnky stravy s nebezpečnými prímesami.

Google upozorňuje, že mnoho organizácií pracuje na dôležitom výskume, ktorý môže viesť k vedeckým objavom. Spoločnosť tak necháva otvorené dvere pre propagáciu klinického výskumu.

„Digitálna kampaň pomáha informovať miliardy ľudí po celom svete, ktorí majú svoje nezodpovedané otázky, na ktoré hľadajú odpovede. Takto prichádzajú s novými nápadmi. Digitálnej reklame sa môže dariť iba ak je bezpečnou a dôveryhodnou pre používateľov.“, vyjadril sa poradca Google pre reklamu Adrienne Bidings.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close