APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy začali zobrazovať upozornenie, v ktorom žiadajú o dáta, aby mohli ponúkať podrobnú navigáciu

Google Mapy žiadajú od používateľov zdieľane dát, aby mohli ponúkať podrobné mapy. Ak ich neposkytnete, obmedzíte funkčnosť aplikácie.

Google Mapy plynúcim časom sa stávajú čoraz dominantnejšou navigáciou. Dôvodom, prečo je tomu tak, sú funkcie, ktoré ponúkajú širokú škálu, ako možno interagovať s aplikáciou a prenášanie týchto skúsenosti v reálny svet. Najnovšie, portál 9to5google informuje, že Mapy začali zobrazovať prvým používateľov nové okno, v ktorom spoločnosť Google žiada, aby používatelia povolili zdieľanie údajov

Google začal vysvetľovať, prečo v Mapách potrebuje dáta

V aplikácii Mapy sa objaví upozornenie, v ktorom spoločnosť vysvetľuje potrebu zhromažďovania údajov pre ďalší vývoj a funkčnosť máp. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google, ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky, konkrétne píše: 

„Pri navigácii Google zhromažďuje podrobnosti, ako napríklad polohu GPS a trasu, ktorou ste prešli. Tieto údaje je možné použiť na zviditeľnenie informácií, vrátane informácií o dopravných podmienkach a dopravných poruchách v reálnom čase, pre ostatných a pomôcť im nájsť najrýchlejšiu trasu.“ 

Google Mapy_nove podmienky_zdielanie
Zdroj: 9to5google

Nepotvrdíte? Budete mať obmedzené funkcie

Portál 9to5google ďalej píše, že spoločnosť už ďalej riadne nevysvetľuje na obrazovke oznámenia, že odmietnutie zdieľania dát, má negatívny dopad na používanie aplikácie. V prípade, ak sa totiž rozhodnete „neprispievať“ dátami, tak napríklad nebudete dostávať podrobnú navigáciu s hlasovou odozvou, napr. odbočte vľavo na ulici [XY]. Používateľom bude namiesto toho ponúkaný podrobný návod (ako je vidieť vpravo vyššie na snímke obrazovky) ako statický zoznam. 

Musíme však dodať, že je nepravdepodobné, že by obrazovka „krok za krokom“ bola užitočná pre kohokoľvek na cestách, takže v skutočnosti nezostáva nič iné, ako súhlasiť s podmienkami stanovenými spoločnosťou Google. 

Google v rámci upozornenia, ktoré ste mohli vidieť vyššie ďalej dodáva, že údaje navigácie nie sú priraďované k vášmu Google účtu, či zariadeniu

V závere musíme dodať, že obrazovku s upozornením so žiadosťou o zdieľanie dát, v našom regióne zatiaľ neevidujeme a preto nevieme povedať, či ide o globálnu požiadavku na používateľov, alebo len o požiadavku vo vybraných regiónoch. Tak či onak, je vysokopravdepodobné, že skôr či neskôr, sa s ňou stretneme aj u nás. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close