Google ma plán, ako vás „dokopať“ k tomu, aby ste si aktualizovali váš Android, ak odkladáte aktualizáciu telefónu na neskôr

Android smartfóny nás budú pozývať ich aktualizovať. Odkladanie aktualizácie teda už nebude také jednoduché, ako to bolo doteraz.

Google Android smartfon
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Mnohí používatelia aktualizujú systém svojho smartfónu len občasne a aj keď im aktualizácia už dlhšie čaká v zariadení, tak ju odkladajú. Týka sa to najmä používateľov smartfónov so systémom Android, ktorým chodia aktualizácie častejšie ako tým, ktorí využívajú iPhone. Už čoskoro však aktualizáciu Androidu nebudete môcť nekonečne odkladať a nebudú vás k tomu vyzývať len upozornenia na aktualizáciu, ktoré po čase zmiznú. Google má plán, ako používateľov presvedčiť aktualizovať ich zariadenia tzv. Android Upgrade Invite, teda pozvánkami. V rámci týchto pozvánok vás váš smartfón pozve, aby ste si vyskúšali najnovšie funkcie, ktorými vás chce prilákať k aktualizácii. O novinke nás informoval Mishaal Rahman na sociálnej sieti Twitter.

Váš Android smartfón vás pozve aktualizovať systém

Aktualizácia systému smartfónov môže byť pre niekoho zdĺhavá alebo otravná. Aj preto mnohí túto aktualizáciu odkladajú, pričom sa vystavujú aktuálnym hrozbám, s ktorými by si nový systém hravo poradil. Rovnako odkladajú aktualizácie s novými funkciami, ktorými by si vedeli uľahčiť a spríjemniť používanie vlastného smartfónu. Google má však riešenie, ako používateľov namotivovať a postrčiť k aktualizácii Androidu a zároveň z toho nespraviť otravnú funkciu. Váš Android vás po novom pozve vykonať aktualizáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci tejto pozvánky by mala byť akási ukážka alebo zoznam nových funkcií, ktoré sa v novej verzii systému vyskytujú. Táto ukážka má používateľom predstaviť novú verziu systému, pričom vďaka nej sa majú rozhodnúť si nový Android nainštalovať. Pozvánka bude zároveň slúžiť aj ako ďalšie okno, prostredníctvom ktorého budú môcť aktualizáciu okamžite vykonať. A aj vďaka nej si budeme môcť lepšie predstaviť, čo vlastne nová verzia systému ponúkne a ako bude vyzerať. Zmeny teda už nebudeme musieť ďalej dohľadávať.

Funkcia bude limitovaná pre smartfóny s Google službami

Google služby, resp. Google Mobile Services budú zastrešovať nové pozvánky aktualizácie Androidu. Váš smartfón teda bude musieť mať k tejto súčasti prístup, modely od spoločnosti Huawei sa teda s pozvánkami nestretnú. Väčšina smartfónov so systémom Android však nebude mať väčší problém s tým, aby im pozvánky prichádzali pri každej veľkej aktualizácii systému. Okrem toho už aj dnes vieme odhadnúť, kedy by sme ich prvý raz mali vidieť v našich telefónoch a môžeme povedať, že už dlho čakať nebudeme.

android telefon titulka
Zdroj: Pe3k / Shutterstock.com

Už v septembri by mali do prvých telefónov prísť aktualizácie na verziu systému Android 14. Práve s touto aktualizáciou by mala prísť prvá pozvánka, ktorá nám predstaví funkcie po aktualizovaní. Aj vy sa teda pravdepodobne budete môcť pozrieť na to, čo nový systém ponúkne a kde sa zmeny prejavia.

Budú vás tieto pozvánky motivovať aby ste svoj smartfón aktualizovali? A získa váš smartfón ešte Android 14? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre