Google do prehliadača Chrome pridal funkciu zdieľania vzdialenej plochy

Google Chrome browser-773216_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Určite mnohí z nás sa stretli s nejakým problémom na počítači. V lepšom prípade sa Vám ho podarilo opraviť svojpomocne, a v tom horšom ste museli požiadať o pomoc známeho, prípadne servisné stredisko. Mnohí z nás na „externú“ pomoc využívali externé programy, prostredníctvom ktorých je možné ovládať vzdialený počítač. Najznámejším programom, ktorý slúži za týmto účelom je TeamViewer. Najnovšie túto funkcionalitu zavádza do prehliadača Chrome aj spoločnosť Google.

Google pridáva možnosť zdieľania pracovnej plochy do prehliadača Chrome

Spoločnosť Google ohlásila, že od verzie prehliadača Google Chrome 75 je možné  zdieľať pracovnú plochu prostredníctvom internetového prehliadača. Na to, aby ste tak mohli spraviť je potrebné si stiahnuť rozšírenie pre prehliadač zo stránky remotedesktop.google.com/access.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako vzdialene ovládať počítač
Zdroj: VoSveteIt.sk

Potom, ako si stiahnete rozšírenie, tak sa Vám otvorí stránka kde vložíte meno svojho počítača (pozn. redakcie: meno môžete vložiť ľubovoľné). V tretom kroku si zvolíte PIN, ktorý musí obsahovať 6 číslic.

PC Remote Google Chrome_3
Zdroj: VoSveteIt.sk

Následne sa prekliknete do položky „Remote Support“, kde vygenerujete kód  v ponuke „Get Support“, ten následne človek, ktorému chcete zdieľať počítač pošlete a on ho vloží do „Remote devices“. Následne bude môcť pracovať s Vašim počítačom, ako keby za ním sedel.

vygenerovanie kodu remote desktop
Zdroj: VoSveteIt.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre