ANDROIDSpravodajstvo

Google do Androidu prináša novú funkciu. Upozorní vás na dôležité zvuky z domácnosti, ktoré nemusíte počuť

Ide o užitočnú funkciu, ktorú ocenia nie len používatelia so slabším sluchom

Spoločnosť Google predstavila novú funkciu „Zvukové upozornenia“ pre Android, ktorá má ambíciu uľahčiť slabo počujúcim používateľom bežné fungovanie v domácnosti. 

Ide o funkciu, ktorá využíva mikrofón zariadenia, aby zachytil a rozpoznal bežné zvuky v domácnosti a upozornil na nich používateľov prostredníctvom takzvaných Push notifikácií, prípadne pomocou blesku smartfónu, či vibrácií zariadenia.  Ako funguje táto funkcia v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google hovorí, že táto funkcia môže byť užitočnou vo viacerých scenároch, kde počutie zvukov zohráva dôležitú úlohu. Napríklad v prípadoch, kedy používateľ nepočuje, prípadne má v ušiach slúchadlá a podobne. Spoločnosť ďalej prezrádza, že funkcia funguje kompletne off-line, teda bez prístupu k internetu a schopnou je rozoznať viacero zvukov. Konkrétne hovorí o zvukoch ako tečúca voda, požiar, klepanie na dvere, pípanie spotrebičov, zvuky detí a podobne. 

Po identifikovaní zvuku v domácnosti, používateľ následne bude na to upozornení prostredníctvom notifikácie na svojom zariadení. Okrem iného táto funkcia je integrovanou aj v operačnom systéme WearOS, s ktorým sa môžu používatelia stretnúť v prípade nositeľnej elektroniky. 

notifikacie na zvuk_Android
Zdroj: Google blog

Upozornenia ďalej bude používateľ vidieť aj v rámci časovej osi vrátane ich histórie. Ide o celkom užitočnú funkciu, ktorá umožní používateľovi pochopiť to, čo spôsobilo napríklad poruchu.

Funkcia by zo strany spoločnosti mala byť masovo  zavádzanou v priebehu najbližších dní až týždňov a dostupnou bude v rámci aplikácie Živý prepis. Zároveň treba dodať, že na to, aby fungovala korektne, tak je potrebné  zapnúť si zvukové notifikácie. 

Automatische Transkription
Automatische Transkription
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close