BezpečnosťSpravodajstvo

Google Chrome testuje nové, ultra-rýchle vypĺňanie prihlasovacích údajov. Pozrite sa, ako funguje

Vypĺňanie hesiel v prehliadači Chrome bude znovu o čosi rýchlejšie. Dokazuje to novo testovaná funkcionalita.

Pamätanie si všetkých hesiel vie byť v dnešnej dobe neuveriteľne náročné. Heslá musia spĺňať bezpečnostné štandardy a taktiež je vhodné, ak na každej stránke využívame iné heslo. Presne na tieto situácie boli vymyslené aplikácie, ktoré nám tieto hesla spravujú. Jedna takáto aplikácia je priamo zabudovaná do populárneho prehliadača Chrome. Správca hesiel v prehliadači Chrome funguje mimoriadne dobre a uľahčuje nám každodenné prihlasovanie na rôzne stránky pokojne aj cez viaceré zariadenia. Napriek tomu ale Google vo svojom prehliadači testuje novinku, ktorá celý proces prihlasovania ešte o čosi urýchli. Na informáciu upozornil web androidpolice.com.

Menej klikov pri prihlasovaní

Ak už máte prihlasovacie údaje na nejakej stránke uložené, tak je proces prihlasovania pomerne rýchly. Vývojári v Googli si to ale nemysleli a preto testujú novinku, ktorá nám ušetrí pár kliknutí. Potvrdil to aj Artem Russakovskii, ktorý na svojom Twitter účte zdieľal skúsenosti s touto novinkou v prehliadači Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Celý proces je údaje takmer identický, ako tomu bolo doteraz. Zo spodnej časti obrazovky vyskočí okno, v ktorom potvrdíte použitie uložených prihlasovacích údajov. No po potvrdení týchto údajov vás prehliadač automaticky prihlási, čiže nemusíte klikať na tlačidlá ako Potvrdiť, či Prihlásiť. Snímku toho, ako to vyzerá si môžete pozrieť nižšie.

chrome rýchle zadanie hesla
Zdroj: androidpolice.com

Táto funkcionalita sa nachádza medzi Flags a Chrome ju zapol pár šťastlivcom. Prejdením na adresu chrome://flags a nájdením výrazu #touch-to-fill-password-submission si viete danú funkcionalitu aktivovať aj vy, no ešte to nefunguje stále. Používatelia poznamenali, že je pri prvotnom prihlásení potrebné zaškrtnúť možnosť Zapamätať, no aj napriek tomu nám to v redakcii zatiaľ nefungovalo. Netreba ale zabúdať na to, že ide o testovaciu funkciu.

chrome flags heslá
Zdroj: vosveteit.sk

Tip redakcie: V tomto článku sme sa venovali tomu, ako odomknúť rôzne skryté funkcionality prehliadača Chrome prostredníctvom Flags.

Funkcionalita ale aj napriek tomu vyzerá sľubne a ak radi používate prehliadač Chrome, tak ju určite naplno využijete. Google ale týmto zjednodušovaním prihlasovania jasne smeruje k bezheslovej budúcnosti, v ktorej budeme naplno dôverovať počítaču a jeho zabezpečovacím systémom.

A aký máte na túto funkcionalitu vy? Pozdáva sa vám uľahčovanie prihlasovania, alebo preferujete skôr klasické pamätanie alebo zapísanie hesla? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close