Globálna verzia MIUI 13 sa bude viac podobať tej čínskej: Dostane viac widgetov

Nadstavba MIUI 13 sa opäť raz dočkala noviniek a inteligentné widgety si budeme môcť vyskúšať i v globálnej verzii nadstavby.

MIUI 13_nadstavba
Zdroj: MIUI

Keď nám Xiaomi predstavilo novú verziu svojej nadstavby MIUI s označením číslom trinásť, mnohí pociťovali veľké sklamanie. Dôvodom je množstvo funkcií a noviniek, ktoré priniesla čínska verzia nadstavby, no tá globálna nimi nedisponuje. Príkladom je napríklad množstvo widgetov. Tie sa v čínskej verzii nadstavby dajú použiť takmer pri akejkoľvek aplikácii, no globálna verzia získala len časť z nich a veľká časť fanúšikov považuje nadstavbu MIUI 13 len za akúsi znovuobnovenú verziu MIUI 12.5 Enhanced. Xiaomi nám teraz však dokazuje, že tomu tak nie je. A práve teraz nám známa komunita Xiaomiui poukazuje na to, že widgetov bude v globálnej verzii nadstavby oveľa viac.

Globálna verzia nadstavby získa viac widgetov

Nie je tomu tak dávno čo sme rozoberali, ktoré novinky nadstavby MIUI 13 nie sú dostupné na globálnom trhu, no v Číne ich pokojne využijeme. Samozrejmosťou je tiež to, že Xiaomi prináša do Číny viac funkcií, pretože je pre nich jednoduchšie sa prispôsobiť vlastným reguláciám, ako sa adaptovať na pravidlá Európskej únie. Na druhú stranu nám však Xiaomi prisľúbilo, že i globálna verzia nadstavby získa čo najviac nových funkcií, aby sa podobala čínskej verzii. Na to si však budeme musieť chvíľu počkať. Čínske Xiaomi totiž nové funkcie vypúšťa postupne a prináša ich prostredníctvom neskorších aktualizácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako sú na tom i nové widgety. Tie sú v súčasnosti v menšej miere prístupné i v globálnej verzii nadstavby MIUI 13. Widgety môžeme aktuálne použiť pre aplikácie ako je napríklad Galéria, Poznámky či Správy. Medzi nové widgety však budú patriť widgety pre Zabezpečenie, Počasie a Hodiny. Zatiaľ však nie je známe, kedy takáto aktualizácia príde do všetkých smartfónov. Xiaomi však takúto novinku už testuje a budeme sa jej môcť dočkať vo veľmi blízkej dobe.

Tieto novinky v nadstavbe MIUI 13 však stále chýbajú

Jednou z najväčších noviniek nadstavby MIUI 13 je určite tzv. Sidebar, teda lišta s našimi najobľúbenejšími a najčastejšie používanými aplikáciami. Okrem tohto Sidebaru však do nadstavby zavíta i množstvo nových widgetov, ktorým sme sa pred chvíľou venovali. Na druhú stranu však globálnej verzii chýba niekoľko úprav, ktorými čínska verzia disponuje, no u nás si ich nemôžeme vyskúšať.

Príkladom je napríklad nové Centrum ovládania, ktoré si prešlo miernymi úpravami. Po novom v nadstavbe MIUI 13 ponúka i úpravu hlasitosti, ktorú poznáme napríklad zo systému iOS od Applu. V globálnej verzii nadstavby však takéto Centrum ovládania nenájdeme a to naše je stále identické s tým z nadstavby MIUI 12.5. Čínska verzia nadstavby tiež disponuje novým systémovým fontom, ktorým je Mi Sans. Globálna verzia stále využíva starší typ Roboto, no nie je vylúčené, že by Xiaomi tieto novinky neskôr priniesla i do našej verzie nadstavby. Zdá sa teda, že verziu MIUI 13 stále čaká niekoľko úprav, na ktoré si počkáme.

Ktorá novinka nadstavby MIUI 13 vás zlákala najviac? A využívate / využívali by ste inteligentné widgety? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre