APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Facebook pre prvé regióny sprístupňuje funkciu automatického mazania odoslaných správ

Facebook predstavil nový „Vanish Mode“. Ide o funkciu, ktorá bude automaticky mazať odoslané správy

Ešte začiatkom tohto mesiaca sme vám priniesli správy, že platforma WhatsApp získava možnosť automatického odstraňovania odoslaných správ po 7 dňoch. Najnovšie sociálna sieť Facebook informuje, že rovnakú funkciu sprístupňuje aj pre aplikáciu Messenger. Spoločnosť zároveň dodáva, že čoskoro by mohla byť dostupnou aj pre službu Instagram.

Automatické mazanie správ prichádza už aj do Messengera

Sociálna sieť vo svojom blogom príspevku píše, že pridáva do rozhrania aplikácie Messenger takzvaný „Vanish Mode“.

„Správy sú niekedy len spontánnymi – niečo, čo chcete v danom momente povedať, bez obáv z toho, že správa bude neskôr dostupnou. Preto s radosťou predstavujeme v aplikácii Messenger režim zmiznutia, ktorý vám umožní posielať správy, ktoré po určitej dobe automaticky zmiznú. Fungovanie je veľmi jednoduché – správy sú viditeľnými, kým neopustíte chat, potom zmiznú.“

Facebook ďalej píše, že režim zmiznutia správ je možné používať len s ľuďmi, s ktorými ste v spojení. Rovnako používateľ má možnosť vybrať si, či s niekým vstúpi do formy komunikácie s týmto režimom, alebo nie.

Facebook_Vanish Mode
Zdroj: Facebook

Ďalšia zaujímavá vlastnosť novej funkcie je, že v prípade, ak protistrana vyhotoví snímku obrazovky prostredníctvom funkcie screenshotu, tak budete na to upozornení. Druhým dychom však treba dodať, že táto funkcia nezabráni zachyteniu konverzácie prostredníctvom externých zariadení, napríklad pomocou fotoaparátu.

Facebook ďalej dodáva, že službu bude sprístupňovať pre používateľov postupne. Medzi prvými regiónmi, kde bude funkcia dostupnou, bude štáty USA. Spoločnosť ďalej dodáva, že funkcia bude dostupnou v prvej vlne aj v ďalších vybraných regiónoch, bližšie ich však nespresňuje. Facebook zároveň dodáva, že tento režim bude následne dostupným aj pre službu Instagram.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close