Spravodajstvo

Facebook pravdepodobne našiel spôsob, ako bude zarábať na službe WhatsApp

WhatsApp chce uľahčiť firmám predávať svoje produkty. Bude si za to pýtať poplatky

WhatsApp aktuálne patrí medzi najpoužívanejšie komunikačné platformy na svete. Hoci je táto služba veľmi populárnou, tak aj napriek tomu Facebook stále nemá poriadny koncept, ako možno na tejto službe zarábať. V minulosti sa objavili správy, ktoré hovorili, že sociálna sieť začne zobrazovať v rámci rozhrania aplikácie reklamu. Nešlo by o nezvyčajný, či neočakávaný krok, veď dnes to už robí napríklad v aplikácii Messenger. Neskôr však spoločnosť od týchto plánov mala (aspoň dočasne) upustiť. Najnovšie sa však hovorí o novom modely, ktorý by mal priniesť prevádzkovateľovi tejto služby nemali príjem.

Stane sa z WhatsAppu trhovisko?

Sociálna sieť prostredníctvom svojich stránok oznámila, že služba WhatsApp Businnes, ktorú už dnes využíva viacero spoločností, by sa mala stať v dohľadnej dobe pre firmy ešte atraktívnejšou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Globálna pandémia jasne ukázala, že podniky potrebujú rýchle a efektívne spôsoby poskytovania služieb zákazníkom vrátane nových spôsobov predaja. WhatsApp sa v tejto dobe stal jednoduchým a pohodlným zdrojom,“ píše sociálna sieť v publikovanom blogu. Spoločnosť ďalej dodáva: „…pridáme nové spôsoby, ako si môžu zákazníci pozrieť dostupné produkty a uskutočniť nákup priamo z chatu. Taktiež chceme spoločnostiam uľahčiť integráciu týchto funkcií do ich existujúcich obchodných a zákazníckych riešení. Týmto chceme pomôcť malým spoločnostiam, ktoré najviac utrpeli v týchto ťažkých časoch.“

WhatsApp_nahlad ako bude mozne nakupovat_1
Zdroj: WhatsApp

Sociálna sieť ďalej prezrádza, že niektoré zo služieb budú spoplatnenými pre firmy, aby mohli aj naďalej rozvíjať WhatsApp. Facebook zároveň prezradil, že sa chystá poskytovať aj hostingové služby. Tie bude zabezpečovať prostredníctvom spoločností, s ktorými spolupracuje v tejto oblasti posledné dva roky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close