SpravodajstvoTechnológie

Facebook: Messenger udrží vaše tajomstvo!

Facebook od včera zaviedol novú funkciu pre Messenger. Jedná sa o ,,end-to-end“ šifrovanie, ktoré zabezpečí utajenú konverzáciu. Vďaka nej budú vaše správy zabezpečené a používateľom umožní, si na konci prečítať všetky tajné správy.

Avšak v tejto konverzácii môžete odoslať len obyčajný text. To znamená že nesmiete použiť žiadne videáani GIF-ká. Nepopierateľnou výhodou je možnosť odstránenia správy v určitom časovom intervale. Napríklad vtedy, ak  chcete navnadiť svojho priateľa ,,citlivými“ správami do 30 minút. Po pol hodine bude váš tajný rozhovor automaticky odstránený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook ochráni vaše správy, o ktorých sa nemá nikto ďalší dozvedieť

Facebook vo svojom blogu oznámil, že ľudia sú na prvom mieste. A preto sa rozhodli priniesť na Messengri novú možnosť, ako lepšie podporiť rozhovory o citlivých témach. Messenger vyzýva, že správy ako aj volania sú pod ochranou silných zabezpečovacích systémov. V rámci ochrany používa zabezpečné komunikačné kanály. Bezpečné sú aj bankové a nákupné webové stránky. Facebook taktiež používa svoje výkonné nástroje aby mohol blokovať spam.

Dobrovoľná ochrana pre vaše údaje!

Spoločnosť sa vyjadrila, že zákazníci si vyžadujú aj dodatočné opatrenia. A to predovšetkým na ochranu osobných údajov alebo pre diskusie o zdravotných problémoch, alebo o  chúlostivých problémoch  s vašimi dôvernými blízkymi a rodinou.  Často rozoberanou témou sú  aj financie.

Či si chcete tajne dopisovať s vašim účtovníkom alebo nie je len na vás. Pretože táto funkcia je dobrovoľná.  Avšak tajné debaty môžu byť prečítané len na jednom zariadení. O tom, či si správu prečítate na tablete, stolnom počítači alebo mobile rozhodujete taktiež  sami.

Zdá sa, že funkcia pre Windows 10 alebo Windows10 mobile, ešte k dispozícii nie je. Ale keď spoločnosť úspešne 13vykoná testovanie funkcie aj na iných zariadeniach, bude jej dostupnosť viac ako pravdepodobná.

Zdroj: poweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close