Facebook hlási obrovský výpadok svojich služieb. Nefunguje ani Instagram a WhatsApp

Väčšina internetových služieb od spoločnosti Facebook nefunguje. Príčina globálneho výpadku zatiaľ nie je známa.

facebook upozornenie
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwave.com

Nefungujú vám v posledných hodinách služby od spoločnosti Facebook? Ak áno, rozhodne nie ste sami. Sociálna sieť a jej pripojené služby hlásia globálny výpadok aktuálne trvajúci už viac ako hodinu, pričom spojazdnenie jednotlivých služieb je zatiaľ v nedohľadne. Známa nie je ani presná technická príčina výpadku, ktorý zasiahol služby Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp.

Technická príčina zatiaľ známa nie je

Ak sa momentálne pokúsite otvoriť stránky služby Facebook, takmer určite narazíte na správu o nedostupnosti služieb. S technickými problémami napríklad pri odosielaní a prijímaní správ narazíte aj v službách Messenger, Instagram a WhatsApp. Technické problémy najprv potvrdila služba Downdetector, ktorá zbiera nahlásenia o výpadku služieb od používateľov po celom svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Neskôr na výpadok služieb zareagovala aj samotná sociálna sieť Facebook, ktorá svojich používateľov informovala paradoxne cez konkurenčnú sieť Twitter. Spoločnosť Facebook vo svojej krátkej správe nezverejnila detailné informácie o samotnom výpadku, či prípadné technické problémy, ktoré globálny výpadok služieb mohli spôsobiť. Neznámy zostáva aj prípadný čas opätovného sprístupnenia všetkých služieb spoločnosti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre