Extrémne lacný model s výdržou batérie, akú u nás často nevidíme: Táto novinka od Xiaomi príde už o 2 týždne!

Xiaomi naplánovalo predstavenie modelu Poco C40, ktorý sa u nás ukáže už o dva týždne. Pozrite sa, čím tento smartfón osloví fanúšikov.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

V poslednej dobe sa rozprávame prevažne o predstavení drahších smartfónov z vlajkovej série Xiaomi 12. Mohlo sa teda zdať, že čínsky gigant pre nás nepripravuje žiadne lacnejšie novinky, ktoré by mierili medzi širšie spektrum zákazníkov. Len pred chvíľou však dcérska spoločnosť Poco prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Twitter oznámila, že na globálnom trhu uvedie smartfón s nezvyčajne veľkou batériou, no aj nízkou cenou. Pôjde o model Poco C40, o ktorom sa rozprávame už dlhšiu dobu v spojení s netradičným čipsetom. Ako to však bude s týmto smartfónom a akú cenu u nás získa? Všetky podrobnosti pre nás priniesol portál xiaomiadictos.com.

Gigantická batéria v lacnom smartfóne od Xiaomi

Z čínskeho Xiaomi sa postupne stáva spoločnosť, ktorá nám ponúka aj lepšie vybavené smartfóny spadajúce do prémiovej triedy. Je však naozaj pekné vidieť, že nezabúda ani na nižšiu triedu, po ktorej siaha stále veľké množstvo zákazníkov. Pre tieto modely si spoločnosť vyhradila dve dcérske spoločnosti, ktorými sú Redmi a Poco. Tentokrát novinka príde práve pod Poco a získa názov Poco C40. Modelový rad Poco C zvyčajne prichádza len do Indie, no táto novinka zavíta aj ku nám. Naznačuje to pozvánka na predstavovanie, ktorú spoločnosť uverejnila práve na globálnom účte Poco Global.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vieme, že tento model získa masívnu 6000mAh batériu, ktorú sme zatiaľ u nás mohli vidieť len v malom množstve smartfónom. Zvyčajne je štandardom 5000mAh u lacnejších modelov, no Xiaomi tentokrát vsadí na ešte vyššiu kapacitu. Rovnako môžeme potvrdiť, že Poco C40 získa aj IPS LCD displej zatiaľ neznámej veľkosti. Očakávame, že vo vnútri nájdeme aj čipset od spoločnosti MediaTek, no šepkalo sa, že by sa v ňom mohol nachádzať čipset od spoločnosti JLQ, aký sme zatiaľ na globálnom trhu nevideli. Tieto dohady však s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú pravdivé.

Predstavenie už o dva týždne

Plagát, ktorým nás zároveň Poco pozýva na predstavenie odhaľuje, že toto odhalenie modelu prebehne 16.6. v online priestore. Xiaomi prostredníctvom viacerých sociálnych sietí odhalí model, ktorý určite zláka mnohých fanúšikov, a to nielen svojou masívnou batériou, ale najmä cenou. Tá sa má pohybovať vo výške do 150€, čím by sa model mohol dostať medzi špičku najpredávanejších smartfónov na trhu.

Plagát tiež odhaľuje, že môžeme očakávať typický dizajn pre spoločnosť Poco, aký poznáme už od viacerých smartfónov. Vynímať sa bude výrazné logo a taktiež tipujeme, že sa smartfón ukáže aj vo svojej typickej farbe Poco Yellow. Či sa Xiaomi rozhodne počas tohto predstavovania odhaliť aj ďalšie smartfóny zatiaľ nie je známe. Predstavenie sa však blíži a odhadujeme, že čínsky gigant medzi tým odhalí aj bližšie špecifikácie k výbave či ostatným zariadeniam, ktoré sa počas predstavenia ukážu.

Zlákal by vás takýto lacný Poco C40? Alebo očakávate od smartfónu o niečo lepšiu výbavu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre