Do Európy zavíta prvý Xiaomi smartfón s nadstavbou MIUI Go. Pre koho bude tento telefón ako stvorený?

Poco C40 má byť lacným smartfónom od Xiaomi s čipsetom, aký žiadna spoločnosť na globálny trh ešte nepriniesla. Tešiť sa môžeme aj na MIUI Go.

Xiaomi smartfon
Zdroj: Vosveteit

Aj keď na trhu dnes nájdeme veľké množstvo drahších a lepšie vybavených smartfónov, stále je vysoký dopyt po nižšej triede. Mnoho používateľov pri kúpe smartfónu hľadí na cenu, čo sa odráža aj v rebríčku najpredávanejších modelov. Výrobcovia sa teda snažia prinášať aj lacnejšie modely s nižšou cenou a inak tomu nie je ani u čínskeho Xiaomi. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností Poco a Redmi nám prináša aj lacnejšie modely dostupné pre širokú verejnosť. A v súčasnosti je na pláne príchod ďalšieho lacného modelu od spoločnosti Poco. Čo ponúkne a prečo bude taký výnimočný? Odpoveď nám prináša známa komunita Xiaomiui.

Čakali sme strednú triedu, namiesto toho príde lacnejší model

O smartfóne s označením Poco C40 sme už počuli. Malo ísť o prezlečenú verziu smartfónu s označením Redmi 10C ale dnes sa zdá, že bude všetko inak. Pôvodne sme totiž očakávali strednú triedu smartfónu s čipsetom Snapdragon 680, ktorý Xiaomi využilo práve u modelu Redmi 10C. Najnovšie však prichádzajú na verejnosť informácie o úplne inom čipsete. Takom, aký sme na našom trhu zatiaľ ešte nevideli. Poco má totiž siahnuť po čipsete od spoločnosti JQL. Spoločnosť JQL je menej známa značka, ktorej čipy v smartfónoch by sme v Európe hľadali márne. Poco C40 tak má byť prvým zástupcom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ten, kto však čakal strednú triedu smartfónu, môže byť nakoniec veľmi sklamaný. Čipset JQL JR510 totiž patrí do nižšej triedy, model teda nebude príliš výkonným zariadením. Ak by sme chceli tento čipset porovnať s nami známymi čipsetmi, šlo by o niečo podobné ako MediaTek Helio G35 či Snapdragon 450. Vysoký výkon teda čakať nemusíme, no určite sa od tejto skutočnosti bude odvíjať aj cena modelu. Okrem špeciálneho čipsetu by však smartfón mohol získať aj ďalšiu novinku, akú sme zatiaľ v žiadnom Xiaomi nevideli.

Xiaomi má predstaviť MIUI Go

Okrem slabšej výbavy a následne aj výkonu má Poco C40 získať aj špeciálne upravený systém. Tento model by mal byť prvým modelom, ktorý získa nadstavbu MIUI Go, teda špeciálnu verziu nadstavby od Xiaomi pre slabšie smartfóny. Táto nadstavba má bežať na systéme Android 11 a optimalizovať smartfón pre slabší výkon procesoru ale aj úložiska. Okrem toho máme v smartfóne nakoniec nájsť aj Lite verzie aplikácií ako sú napríklad YouTube Go, Gmail Go či Google Maps Go. Tieto verzie aplikácií nám môžu byť známe aj z verzie Androidu Go, ktorý sa na trhu nachádza čoraz menej.

Model Poco C40 od Xiaomi má prísť niekedy v priebehu druhého kvartálu tohto roku. Nie je však vylúčené, že by ho spoločnosť predstavila ešte v priebehu tohto mesiaca, nakoľko uniká čoraz viac informácií o tomto smartfóne. Ak teda hľadáte lacnejší a menej vybavený smartfón, Poco C40 bude určite voľbou pre vás. O ďalších informáciách ohľadom modelu vás budeme neskôr samozrejme informovať.

Kúpili by ste si takýto lacný a menej vybavený model? Alebo je pre vás skôr vyššia trieda modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre