SamsungSpravodajstvoTechnológie

EÚ chce podporiť výrobu polovodičov v rámci Európy. Spoluprácu zvažuje s týmito dvomi gigantmi!

Podpora výroby polovodičov priamo v krajinách Európskej únie by mohla pritiahnuť výrobné kapacity Samsungu, či TSMC.

Trh s polovodičmi by v najbližších rokoch mohol zaznamenať obrovskú výrobnú „injekciu“ aj kvôli najnovšiemu snaženiu Európskej únie. Ako informuje portál Gizchina.com, EÚ ako aj Európska komisia chce podporiť lokálnu výrobu polovodičov v rámci Európy. Aktuálne sa EÚ zameriava na uskutočniteľnosť plánov vytvoriť továrne vyrábajúce špičkové mikročipy pre viacero kľúčových odvetví.

Dostatok mikročipov pre kľúčové odvetvia

Európska únia by chcela podporou výrobných kapacít zahraničných technologických gigantov chcela zabezpečiť aspoň ako takú sebestačnosť v tejto oblasti. V rámci EÚ je totižto lokalizovaných množstvo dôležitých tovární, ktoré priamo či nepriamo závisia od dodávok mikročipov častokrát putujúcich z ďalekej Ázie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung exynos 9820_opt
Zdroj: Samsung

Medzi obrovských zákazníkov spoločností vyrábajúcich mikročipy patria aj automobilky. Potreba dostatočného množstva mikročipov nie je dôležitá iba pre toto odvetvie priemyslu. Obrovské počty mikročipov budú totižto potrebné aj pri zavedení 5G technológie v plnej sile, ktorá zvýši dopyt po informatizácii a automatizácii či už v domácnostiach, mestách, či výrobných závodoch.

Uvažuje sa nad dvoma výrobcami

I keď je na trhu s polovodičmi hneď niekoľko obrovských technologických spoločností, v súvislosti s výrobnými závodmi v rámci EÚ sa povráva iba o dvojici Samsung a TSMC. Plánom EÚ je v najbližších rokoch podporiť výrobu mikročipov v rámci európskeho spoločenstva tak, aby dokázali európske závody vyrábať aspoň pätinu z celosvetovej produkcie mikročipov. Podľa Thierryho Bretona, európskeho komisára pre vnútorný trh, by mala EÚ byť konkurencieschopnou na trhu s mikročipmi, keďže aktuálne trhu dominuje dvojica USA a Čína.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close