Elon Musk: Tesla okamžite pozastavuje platby za automobily v Bitcoinoch! Čo sa stalo?!

Tesla už nebude prijímať platby za nové automobily v Bitcoinoch.

Elon Musk
Zdroj: flickr.com (OnInnovation), (CC BY-ND 2.0)

Elon Musk v priebehu posledných mesiacov viackrát zamával s trhom s digitálnymi menami. Obzvlášť s menou Doge Coing a Bitcoin. Urobil tak prostredníctvom niekoľkých statusov, či nákupou veľkého množstva digitálnych mien, ale aj prostredníctvom spoločnosti Tesla, ktorá v nedávnej minulosti oznámila, že akceptuje menu Bitcoin.

Najnovšie Elon Musk oznámil, že automobilka Tesla, ktorej je generálnym riaditeľom, pozastavuje prijímanie platieb za nákupy automobilov v Bitcoinoch. Čo stojí z týmto prekvapivým krokom?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elon Musk otáča o 180-stupňov. Tesla hovorí Bitcoinom nie!

Čo sa schováva za týmto krokom? Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter uviedol, že sa tak rozhodli z dôvodu významného „environmentálneho mýta“, ktoré Bitcoin prináša. Na tému upozorňuje portál futurim.com.

„Spoločnosť Tesla pozastavila nákupy vozidiel pomocou Bitcoinu,“ napísal na Twitteri. „Sme znepokojení tým, že rýchlo zvyšujeme využitie fosílnych palív na ťažbu a transakcie Bitcoinov, najmä uhlia, ktoré má najhoršie emisie zo všetkých palív.“

Bitconov sa nezabavia, hovorí Musk

Spoločnosť Tesla začala prijímať menu Bitcoin približne 3-mesiace dozadu. Dnes jej vystavuje červenú. Do úvahy teoreticky prichádza, že automobilka čoskoro oznámi, že bude prijímať alternatívnu menu Doge Coin, ktorej Musk dopomohol v posledných týždňoch vyrásť, prípadne inú menu. Musk rovnako však dodal, že sa nechystá zbaviť Bitcoinov .

„Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady,“ napísal. „Spoločnosť Tesla nebude predávať žiadne Bitcoiny a máme v úmysle ich použiť na transakcie hneď po prechode ťažby na udržateľnejšiu energiu.“

Okrem iného Elon Musk dodal, že aktuálne preverujú iné alternatívne meny, ktoré spotrebúvajú menej energie na jej ťažbu, aby ju prijali ako platidlo. V každom prípade ide o paradox súvislosti s menou Bitcoin. Zatiaľ čo Tesla sa prezentuje ako riešenie v boji s environmentálnym zaťažením, ktoré je produkované konvenčnými automobilmi, tak na nákup Tesly, bolo možné použiť menu, ktorá vytvára jednu z najväčších environmentálnych záťaží.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre