Elon Musk sa možno vyvlečie z akvizície Twitteru. Okrem iného prispel k tomu, že úrady začali vyšetrovať sociálnu sieť

Twitter doposiaľ riadne nepreukázal, ako sa dopracoval k výpočtu, že na sociálnej sieti je menej ako 5% botov. Sociálnu sieť preto začal vyšetrovať aj Úrad generálneho prokurátora Texasu.

Elon Musk a socialna siet Twitter
Zdroj: Pixabay.com (mohamed_hassan)

Len dva dni dozadu sme upozorňovali na to, že Elon Musk poslal list predstavenstvu spoločnosti Twitter, v ktorom poukazuje na údajné porušenie dohody o akvizícii.

Celý konflikt vznikol potom, ako Musk požiadal Twitter, aby vierohodne preukázal, že počet spamových účtov je menej ako 5%. Pre tých, ktorí nevedia, tak počet reálnych používateľov vplýva na celkovú hodnotu sociálnej siete. Musk v súvislosti s touto požiadavkou uviedol, že Twitter odmietol riadne vyhovieť Muskovej požiadavke. Podľa niektorých analýz počet falošných účtov môže dosahovať takmer 20%. Len pre pripomenutie, výška transakcie je v objeme 44 miliárd dolárov, čo nie je málo peňazí. Je preto logické, že Musk chce chrániť svoju investíciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti je celá transakcia pozastavenou, uviedol Musk začiatkom druhej polovice mája.

Muskovi sa rysuje príležitosť, ako môže vycúvať z akvizície Twitteru

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva príspevok Meeta Kevina, ktorý je dátovým analytikom. Ten na sociálnej sieti publikoval status, v ktorom vysvetľuje, že Musk sa môže z potenciálnej akvizície vyvliecť bez sankcií, ak Twitter vynechal alebo poskytol zavádzajúce informácie. Na čo stihol reagovať už aj Musk a to slovom „správne“. Len pre pripomenutie, ak by Musk z nejakého neopodstatneného dôvodu vypovedal zmluvu, tak by musel uhradiť jednu miliardu dolárov ako zmluvnú pokutu.

Nateraz sa zdá, že kroky Elona Muska nielenže prispeli k poklesu hodnoty akcií spoločnosti, ale zároveň dali do pozornosti aj Úrad generálneho prokurátora Texasu. Ten prostredníctvom sociálnej siete publikoval príspevok, v ktorom píše, že začali vyšetrovať Twitter.

„Dnes začínam vyšetrovať Twitter kvôli potenciálnemu zavádzaniu Texasanov o počte jeho používateľov „botov“. Mám povinnosť chrániť Texasanov, ak Twitter nesprávne uvádza, koľko účtov je falošných, aby zvýšili ich príjmy.“, píše Ken Paxton, generálny prokurátor Texasu v zverejnenom príspevku nižšie.

Paxton v rámci publikovanej správy ďalej vysvetľuje, že automatizované účty, ktoré nie sú ľudskými osobami, môžu robiť prakticky rovnaké veci ako skutoční ľudia. A to publikovať príspevky, sledovať iných používateľov a lajkovať a retweetovať príspevky ostatných. Spamové účty, ako sú tieto, zvyšujú počet sledovateľov a dosah a často podnecujú klamlivú a otravnú aktivitu. Účty robotov môžu nielen znížiť kvalitu skúseností používateľov na platforme, ale môžu tiež zvýšiť hodnotu spoločnosti a náklady na podnikanie s ňou, čím priamo poškodzujú spotrebiteľov a podniky v Texase.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre