SpravodajstvoTechnológie

Doručovacie drony od Amazonu budú disponovať sebazničujúcou funkciou, ktorá sa spustí v prípade nebezpečenstva

S myšlienkou doručovania balíkov prostredníctvom dronov, prišla na trh spoločnosť Amazon už pred viac ako rokom. Doručovanie prostredníctvom dronov prešlo viacerými zmenami a spoločnosť sa túto formu dopravy snaží stále zdokonaľovať a prispôsobovať potrebám dnešných ľudí. Lietanie autonómnych dronov s balíkmi ponad našimi hlavami, bude v budúcnosti zrejme bežnou záležitosťou. Lietanie sa na prvý pohľad javí ako naozaj bezpečný spôsob prepravy, no samozrejme, prináša aj isté riziká. Spoločnosť Amazon si to určite uvedomuje a práve preto bol pred niekoľkými dňami Amazonu schválený patent, ktorý opisuje sebadeštruktívnu funkciu, ktorá by sa spustila v núdzovej situácií.

Nie, nejedná sa o sci-fi

Nejedná sa o žiadny vtip. Spoločnosť Amazon to myslí naozaj vážne. Celý patent opisuje „riadenú fragmentáciu bezpilotných vzdušných dopravných prostriedkov“, inými slovami, riadenú samodeštrukciu autonómnych doručovacích dronov. Ovládacie prvky dronu počas celého letu analyzujú všetky okolité faktory, ako dráhu letu, aktuálne letové podmienky a taktiež aj okolie a povrch pod zemou s cieľom vyhodnotiť najlepší spôsob, ako dron spolu s tovarom zničiť v danej situácií. Ak dron zistí poruchu, ktorá sa nedá nijakým spôsobom vyriešiť a tak či tak by došlo ku zrážke alebo vypovedaniu služieb dronu, môže sa dron bezpečne zničiť na minimálne čiastočky tak, aby sa vyhol zraneniam osôb v okolí alebo zničeniu okolitého majetku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedná sa o ďalší bláznivý patent, ktorý bol Amazonu tento rok pridelený. Tento rok bol spoločnosti Amazon pripísaný patent doručovania balíkov prostredníctvom malých padákov. V oboch prípadoch sa jedná o naozaj až nepredstaviteľné nápady, ktoré znejú ako sci-fi, no spoločnosť Amazon to berie s veľkou vážnosťou a nové doručovacie technológie uvidíme už onedlho.

Zdroj: endgadget.com, úvodný obrázok (Amazon)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close