Donald Trump vyzýva sociálne siete a média, aby vyvinuli nástroj na detekciu potencionálnych masových strelcov

Americký prezident vyzval média, aby vyvinuli nástroj, ktorý by mohol potencionálnych strelcov vopred označiť. Reagoval tak na dve víkendové masové streľby v USA.

Donald_Trump_(29496131773)
Zdroj: Flickr.com (Gage Skidmore), (CC BY-SA 2.0)

Americký prezident v  dôsledku dvoch masových strelieb počas víkendu vyzval spoločnosti pôsobiace v oblasti médií, aby vyvinuli nástroj, ktorý by mohol potencionálnych strelcov vopred označiť. Informuje o tom portál Futurism.com.

Portál píše, že Donald Trump bližšie nešpecifikoval ako by mal tento nástroj fungovať alebo či by to viedlo k  prijatiu akýchkoľvek opatrení proti ľuďom, ktorí by boli označení. Zatiaľ ide iba o návrh, ktorý vyvoláva viacero otázok, jednou z nich je aj ochrana súkromia, ako aj úlohy súkromných spoločností pri policajnom vyšetrovaní. Vytvorením takéhoto nástroja by mohlo vzniknúť viacero precedensov ako právny systém interaguje s ľuďmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Médiá nesú veľkú zodpovednosť za život a bezpečnosť v našej krajine. Falošné správy výrazne prispeli k hnevu a nenávisti, ktorý sa budoval po mnoho rokov. Spravodajstvo musí začať byť spravodlivé, vyvážené a nestranné, inak sa tieto hrozné problémy zhoršia!“, napísal Donal Trump vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter ešte pred tlačovkou konferenciou.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1158340095608610816

Počas tlačovej konferencie Donald Trump povedal:

„Musíme urobiť lepšiu prácu pri identifikácii a v časnom varovaní,“ uviedol Trump. Ďalej dodal: „Usmerňujem ministerstvo spravodlivosti, aby spolupracovalo s miestnymi štátnymi a federálnymi agentúrami, ako aj s mediálnymi spoločnosťami, s cieľom vyvinúť nástroje, ktoré dokážu odhaliť masových strelcov skôr, ako budú zasiahnuté.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre