Do Google Play zavítala zásadná novinka. Ochráni vás pred náhodnými nákupmi. Toto si hneď teraz zapnite!

Google pridal do Obchodu Play funkciu, pomocou ktorej sa vyhnete náhodným nákupom v obchode.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Unsplash (Alexander Grey), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Pravdepodobne aj vy máte v smartfóne desiatky aplikácií. Väčšina z nich ste stiahli do zariadenia zadarmo, ale určite nájdete medzi nimi aj také, za ktoré ste zaplatili. Mnohí ľudia neváhajú a sú ochotní kúpiť si platenú aplikáciu, ak ju využijú.

Samotná kúpa aplikácie alebo predplatného je pomerne jednoduchou. Stačí kliknúť na možnosť „kúpiť“ a ak nemáte zapnuté potvrdenie platby heslom a zároveň máte vyplnenú platobnú kartu, tak dôjde k platbe. Rovnako môže ale nastať situáciu, že vám vyskočí v telefóne upozornenie, cez ktorú môžete autorizovať platbu, prípadne vám operačný systém navrhne doplnenie hesla k vášmu účtu, aby ste autorizovali nákup.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na spôsobe potvrdenia nákupu vyššie je nebezpečné, že keď dáte smartfón do ruky vášmu dieťaťu, tak bez väčšej námahy môže platbu potvrdiť. Obzvlášť nepríjemné to môže byť pri hrách, ktoré si vyžadujú mikrotransakcie. Bohužiaľ, deti a to hlavne tie menšie, si často neuvedomujú následky toho, keď niečo potvrdia. Google najnovšie pridal do aplikácie Obchod Play nový nástroj, ktorý vám pomôže mať autorizáciu platieb pod kontrolou.

Google vylepšuje autorizáciu platieb v Obchode Play

Ako sme si vyššie popísali, tak autorizovať platbu v Obchode Play je pomerne jednoduché. Jedna vec, ktorú ale oklamať nejde, aby ste potvrdili úhradu služby, je autentifikovať platbu cez odtlačok vášho prsta. Už asi tušíte, kam smerujeme. Google do Obchodu Play pridal novú možnosť autorizácie platieb a to prostredníctvom biometrického overenia. Znamená to, že keď budete chcieť realizovať platbu, tak na to, aby prešla, tak budete musieť zosnímať váš prst.

Ako môžete zapnúť funkciu overenia platby cez sken prsta

Samotné zapnutie funkcie nie je vôbec náročné. Dostanete sa k nej pomocou pár kliknutí. Poďme sa nižšie pozrieť, kde tento nástroj môžete aktivovať.

  • Otvorte si v prvom kroku Obchod Play. Následne kliknite na váš profilový obrázok v pravom hornom rohu.
  • Teraz z ponuky vyberte možnosť Nastavenia.
  • Následne rozbaľte ponuku Overenie nákupu.
  • Teraz aktivujte funkciu overenia platieb cez biometriu. Aplikácia vás vyzve, aby ste zadali heslo od vášho Gmail účtu, ktorý máte spárovaný s obchodom. Ako tak spravíte, tak dôjde k aktivovaniu tejto funkcie. Nezabudnite si následne nastaviť aj frekvenciu, ako často má Google Play od vás pýtať overenie pri platbách od poslednej platby.
  • Následne pri ďalšej platbe, napríklad kúpe aplikácie, vás obchod vyzve, aby ste zosnímali váš prst alebo tvár v závislosti od toho, čo máte nastavené.

Ak by ste potrebovali návod vidieť krok po kroku na snímkach obrazovky, tak nižšie sú screenhoty ako na to.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu vám pomôže predísť náhodným alebo nechceným nákupom v Obchode Play. Zároveň nám dovoľte, dať vám v súvislosti s touto témou do pozornosti článok, kde sme sa venovali tomu, ako môžete zabrániť vašim deťom, aby realizovali nákupy na svojich zariadeniach. Je to možné cez funkciu Rodičovského zámku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre