APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Do Google Máp by mohla už čoskoro zavítať ďalšia funkcia z navigácie Waze. Oceníte ju?

Google Mapy preberajú ďalšiu užitočnú funkciu zo služby Waze. Ocenia ju hlavne aktívni šoféri.

Ešte v júni 2013 spoločnosť Google kúpila službu Waze. Objem transakcie podľa dostupných informácií presiahol viac ako 1-milairdu dolárov. Odvtedy Google Mapy z času na čas „vykradnú“ túto platformu. Napríklad ide o funkciu varovaní pred rýchlostnými pascami, nahlasovanie nehôd, a podobne, ktoré sa stali súčasťou Google Máp. Najnovšie portál phonearena poukazuje na ďalšiu funkciu, ktorá sa objavila v Google Mapách, ktorej pôvod nájdeme v navigácii Waze.

Portál konkrétne informuje o tom, že prvým používateľom sa začala zobrazovať nová funkcia. Ide konkrétne o notifikáciu o tom, že používateľ sa blíži k železničnému prechodu. Samotné upozornenie sa zobrazuje v spodnej časti obrazovky s informáciou o možnom meškaní spôsobeného železničným priecestím.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Mapa zobrazuje polohu železničného priecestia tým, že ho označuje okrúhlou žltou ikonou so železničnými koľajami…“ píše portál v publikovanej správe, kde upozorňuje na novú funkciu.

Google Mapy_zeleznicne priecestie
Zdroj: phonearena

Portál ďalej dodáva, že funkcia bude s najväčšou pravdepodobnosťou distribuovaná najprv naprieč USA a následne aj pre ostatné regióne. Rovnako treba dodať, že Google túto novinku ešte oficiálne neohlásil, a preto môžeme očakávať, že sa tak stane v priebehu najbližších dní, prípadne týždňov.

V každom prípade ide o užitočnú funkciu, ktorá dokáže aspoň čiastočne zvýšiť bezpečnosť na cestách. Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti zároveň článok, kde sme sa venovali bývalému ex-šéfovi služby Waze, ktorý ju nedávno opustil. Ten opísal vcelku zaujímavým spôsobom, aké to je fungovať pod spoločnosťou Google, ako „druhá“ navigácia. Z jeho slov vyplynulo, že dnes by akvizíciu Googleom pravdepodobne prehodnotil. Dôvodom je, že podľa jeho slov, sa im nedostávalo toľko podpory, ako očakával. Rovnako spomenul, že mnohé nápady, ktoré mali, boli prebraté a použité v Google Mapách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close