APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Discord údajne odmietol astronomickú čiastku od Microsoftu. Z tej sumy sa vám zatočí hlava!

Hodnota spoločnosti Discord bola odhadovaná na zhruba 7 miliárd amerických dolárov. Microsoft ponúkal viac, no ani to zrejme nestačilo.

O predaji momentálne jednej z najpopulárnejších komunikačných aplikácii s názvom Discord sa povrávalo už minimálne zopár týždňov. Mohlo ísť o akvizíciu roka, keďže spoločnosti bola za predaj aplikácie ponúknutá od Microsoftu naozaj astronomická čiastka. Konkrétne sa jednalo o čiastku až 10 miliárd amerických dolárov. Po niekoľko týždňových „naťahovačkách“ sa však zrejme blížime do finále.

Dohoda bola zrejme neúspešná

Astronomickú čiastku však podľa najnovších informácií zahraničného denníka The Wall Street Journal spoločnosť Discord nakoniec neprijala. Čiastka na úrovni 10 miliárd amerických dolárov bola však už sama o sebe podstatne väčšia, ako odhadovaná hodnota samotnej aplikácie. Tú viacerí odborníci ešte predtým odhadovali na zhruba 7 miliárd amerických dolárov, najmä kvôli masívnej používateľskej základni. Tá by sa spoločnosti Microsoft a jej službám rozhodne hodila, no ani príplatok vo forme 3 miliárd amerických dolárov však majiteľom aplikácie nestačil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V hre je ešte vstup na burzu

The Wall Street Journal zároveň informoval, že spoločnosť Microsoft nebola jediným záujemcom o túto populárnu aplikáciu. Už v minulosti sme informovali, že predaj aplikácie údajne inicializovali majitelia aplikácie, ktorí oslovili viacero zahraničných gigantov. Microsoft však bol zrejme najhorúcejším adeptom na kúpu aplikácie, no momentálne to však vyzerá tak, že aplikáciu Discord, respektíve spoločnosť stojacu za touto aplikáciou, čoskoro uvidíme vstúpiť na burzu. O tejto možnosti sa totižto povrávalo už predtým a momentálne to vyzerá ako najrozumnejšia voľba.

Zdroj: The Wall Street Journal

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close