Spravodajstvo

Ďalšia rana pre ruských influencerov. „Pikantná“ platforma OnlyFans pozastavuje všetky ruské účty

Po odstavení najdôležitejších kanálov pre komunikáciu so svojimi sledovateľmi padá na "zadok" aj platforma OnlyFans.

Stále prebiehajúci vojenský konflikt na Ukrajine prináša pre obyvateľov Ruskej federácie ďalšie, pomerne očakávané dôsledky tejto nezmyselnej vojny. Po stopnutí najväčších sociálnych sietí na území Ruska totižto prichádza najmä pre influencerov ďalšia obrovská rana pod pás. Tentokrát však nezakročil priamo ruský cenzorský úrad. Závažné opatrenie totižto musela prijať priamo sociálna sieť, v tomto prípade zrejme najznámejšia platforma pre podporu tvorcov OnlyFans. Tá je vo svete známa najmä pre svoj „pikantnejší“ obsah.

Očakávaný krok prichádza po 2 mesiacoch

Nejde o prvé problémy s platformou OnlyFans na území Ruska od spustenia vojenskej invázie na Ukrajinu. Ako ešte vo februári informoval Rolling Stone (via MSPowerUser), ruským tvorcom pôsobiacim na tejto platforme boli účty pozastavené ešte v počiatkoch vojenskej invázie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Upozorňujeme, že vo vašej krajine nie sú podporované platby, preto vám v tejto veci momentálne nemôžeme pomôcť,“ upozorňovala platforma OnlyFans ruských tvorcov ešte vo februári.

Výpadok tejto platformy bol však krátko po jej odstavení opäť spustený do plnej prevádzky. Platforma totižto po spustení vojenskej invázie očakávala výpadok platobných brán a služieb, čo sa však nakoniec vo februári nestalo. Účty tak mali ponúkať plnú funkčnosť do momentu, pokiaľ bude platforma mať k dispozícii platobné kanály. Kľúčový moment pre podporu ruských tvorcov obsahu však prichádza po viac ako 2 mesiacoch od spustenia vojenskej invázie na Ukrajine.

„Počas posledných mesiacov sme preskúmali niekoľko možností, ako pokračovať v poskytovaní našich služieb autorom zasiahnutým vojnou medzi Ruskom a Ukrajinou. Kvôli ďalšiemu sprísneniu platobných obmedzení do a z Ruska však OnlyFans už nemôže riadne slúžiť našej ruskej komunite tvorcov. V dôsledku toho podnikáme kroky na dočasné pozastavenie účtov, na ktoré sa prijímajú platby v Rusku. Požiadali sme dotknutých autorov, aby sa obrátili na support@onlyfans.com, ktorí im môžu pomôcť vyriešiť akékoľvek otázky týkajúce sa ich účtov,“ informuje platforma ruských tvorcov.

Najmä ruské influencerky opäť v ohrození

Z vyjadrenia platformy je jasné, že ruské účty budú pozastavené pomerne svižne a na účty ruských tvorcov obsahu tak skoro finančné príspevky od sledovateľov nepribudnú. Ide pre nich o ďalšiu ranu pod pás, ktorá môže určite ohroziť živobytie veľkého množstva ruských influencerov. Práve platforma OnlyFans totižto už roky slúži aj na podporu pikantnejšieho obsahu, ako je bežné. Prípadné protesty na štýl nedávneho trhania kabeliek známych módnych značiek zo strany ruských influenceriek by tak opäť neboli prekvapením.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close