SpravodajstvoXiaomi

Ďalšia modelová rada od Xiaomi dostane 4 veľké aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat

Xiaomi oznámilo, že ďalšia modelová rada smartfónov dostane 4 veľké aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat.

V priebehu uplynulých dní sme vás informovali o ďalších smartfónoch z kuchyne Xiaomi, ktoré stratili softvérovú podporu. Išlo o modely telefónov ako sú Redmi 9C, Redmi 9 C NFC, Redmi Note 9 a ďalšie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý smartfón má predurčený určitý počet veľkých a bezpečnostných aktualizácií. Väčšina výrobcov mobilov ponúka dnes dve až tri veľké aktualizácie systému. No Samsung v minulosti prišiel s novinkou, kedy pri niektorých modelových radoch uviedol, že ich bude podporovať dlhšie. Podobnou cestou, hoci neskôr, sa vydalo aj čínske Xiaomi. To oznámilo novú softvérovú podporu pre časť modelov telefónov ešte v auguste.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi oznamuje dlhšiu softvérovú podporu pre tieto telefóny

Najnovšie Daniel Desjarlais zo Xiaomi oznámil, že majitelia nadchádzajúcich smartfónov z produktovej rady Xiaomi 13T, sa môžu tešiť na dlhšiu softvérovú podporu. Konkrétne uviedol, že telefóny Xiaomi 13T a Xiaomi 13 T Pro, dostanú 4 veľké aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat.

„S hrdosťou oznamujeme významné zlepšenie nášho záväzku poskytovať výnimočne dlhú softvérovú podporu. Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro dostanú 4 generácie upgradov OS Android, ako aj 5 rokov bezpečnostných záplat.“, uviedol na sociálnej sieti X Desjarlais len pár hodín dozadu.

Pre tých, ktorí nevedia, tak tieto modely telefónov by mali byť predstavené neskôr v tomto mesiaci. Očakáva sa ale, že modely telefónov prídu na trh s Androidom 13. Technicky vzaté, poslednou verziou Androidu, ktorú dostanú, bude Android 17, ktorý by mal byť uvoľnený v roku 2026.

Len pre pripomenutie, Xiaomi v minulosti predĺžilo softvérovú podporu aj pre Xiaomi 11T, no podpora v tomto prípade bola „len“ v podobe 3 veľkých softvérových aktualizácií operačného systému a 4 roky bezpečnostných záplat.

V každom prípade, očakávame, že podobnú politiku aktualizácií, zvolí Xiaomi aj pri nadchádzajúcich vlajkových zariadeniach a smartfónoch z vyššej strednej triedy.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close