SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Ďalší „šialený nápad“ od Xiaomi? Pracuje na technológii rotujúcej kamery pod displejom. Aký to má zmysel?

Xiaomi pracuje na technológii rotačnej kamery pod displejom.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi aktívne pracuje na kamere umiestnenej pod displejom smartfónu. Očakáva sa, že túto technológiu uvedie na trh spolu s predstavením smartfónu Mi Mix 4. Spoločnosť však zjavne pracuje aj na ďalších technológiách, ktoré majú ambíciu meniť trh so smartfónmi.

Portál LetsGoDigital najnovšie odhaľuje koncept smartfónu, ktorý je vytvorený na základe najnovších patentov spoločnosti Xiaomi. Ide konkrétne o patent, ktorý bol registrovaný prostredníctvom WIPO (Svetová organizácia duševného vlastníctva).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rotačná kamera pod displejom

Čínsky technologický gigant konkrétne pracuje na kamere umiestnenej pod displejom smartfónu, ktorá by mala byť však schopnou rotovať. Ide o patent, ktorý bol podaný ešte vo februári 2020 a zverejnený bol koncom apríla tohto roka. Patent ako taký opisuje mechanizmus umožňujúci otáčanie fotoaparátu pod displejom smartfónu.

„Takzvaný výklopný kamerový modul je umiestnený v zadnej časti obrazovky s najmenej jedným objektívom fotoaparátu. Fotoaparát je predvolene nasmerovaný dozadu a je súčasťou väčšieho kamerového systému, ktorý sa skladá z niekoľkých objektívov. Pri pohľade na obrázok  je otočný iba horný objektív trojitého fotoaparátu (zobrazený oranžovo). Ďalšie dva objektívy zostávajú vždy nasmerované dozadu.“

K samotnému otočeniu snímača by malo podľa publikovaného patentu dochádzať pomocou magnetického alebo motorizovaného hnacieho modulu. Nižšie na obrázkoch môžete vidieť vizualizáciu, ktorá odhaľuje vonkajší pohľad na smartfón a vnútorný mechanizmus otáčania, ktorý samozrejme nie je viditeľným.

xiaomi-under-screen-flip-camera_rotacna kamera
Zdroj: letsgodigital

Ako publikovaný patent naznačuje, tak Xiaomi chce zjavne dosiahnuť, aby predná selfie kamera sa z pohľadu kvality vyrovnala hlavnému snímaču umiestnenému v zadnej stene.  Okrem iného za pomoci využitia tejto technológie, by mohlo dôjsť k úspore počtu použitých kamerových snímačov v smartfóne. Na druhej strane však treba dodať, že Xiaomi musí vyriešiť problém s nedostatkom priestoru vo vnútri smartfónu. V závere však musíme dodať, že či a kedy má Xiaomi v úmysle integrovať túto technológiu do budúcich modelov smartfónov, zatiaľ nie je známe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close