Ďalší report potvrdzuje dominanciu Xiaomi na jednom z najväčších trhov na svete. Samsung zaostáva

xiaomi mi zone ponuka smartfonov_opt
Zdroj: vlastný

Čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi kraľuje indickému trhu. Analytici IDC prišli s podrobným reportom, ktorý poukazuje na dominanciu Xiaomi, ktorá každým mesiacom narastá. Na report upozornil samotný CEO spoločnosti Xiaomi India, Manu Kumar prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

7 z 10 najlepšie predávaných smartfónov je od Xiaomi

Zaujímavosťou reportu je, že z TOP 10 najpredávanejších smartfónov na indickom trhu je 7 od spoločnosti, Redmi, ktorá patrí pod krídla konzorcia Xiaomi. Zároveň, prvé tri najpredávanejšie zariadenia vôbec sú od Xiaomi, následne 4. a 5. priečku obsadila spoločnosť Samsung, 6. spoločnosť Vivo, a následne zbytok zariadení v prvej desiatke dopĺňa Xiaomi.

7 z 10 najpredavanejsich smartfonov je od Xiaomi
Zdroj: Facebook (Manu Kumar)

Mimochodom, spoločnosť Xiaomi na indický trh vstúpila v júli 2014, kedy koncom roka 2015 mala trhový podiel približne 3%. Dnes spoločnosť Xiaomi pokrýva viac ako 30% trhu s takmer 10 miliónmi predaných zariadení. Druhú priečku okupuje spoločnosť Samsung s 22,3% podielom. Bronzovú pozíciu obsadila spoločnosť Vivo a zemiakovú medailu získala spoločnosť Oppo.

trhovy podiel Xiaomi Indiai
Zdroj: Facebook (Manu Kumar)

Zdroj: Manu Kumar (Twitter)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre