Čo robiť, ak ste svoje Xiaomi stratili? Vďaka Mi kontu v smartfóne ho viete lokalizovať!

Mi konto je účet vo vašom Xiaomi, ktoré v sebe skrýva užitočnú funkciu pre váš smartfón v prípade jeho straty. Ako stratený smartfón nájsť?

strateny Xiaomi smartfon ako ho najst
Zdroj: Vosveteit (koláž), cleanpng, Xiaomi

Strata smartfónu isto nie je príjemnou pre jeho používateľa, no vedeli ste, že vďaka funkcii vo svojom Xiaomi ho dokážete lokalizovať? Mi konto je účet, ktorý by mal mať vo svojom smartfóne každý aktivovaný i keď nejde o povinnú registráciu. Vďaka nemu sa dostaneme práve k polohe nášho zariadenia ak ho zabudneme v autobuse, stratíme v meste alebo nám ho dokonca niekto ukradne. Samotné Mi konto však ponúka i funkciu nájsť náš smartfón pomocou zvuku i v našom okolí. Pozrite sa, ako na to!

Na čo slúži Mi konto

Mi konto je účet, ktorý nám náš nový Xiaomi ponúka založiť si už pri jeho nastavovaní. Ide o konto spoločnosti, ktoré v sebe ukrýva cloudové úložisko s voľnou kapacitou 5GB, možnosťou zálohy rozloženia domovskej obrazovky a taktiež funkciu lokalizovať naše zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď ide o voliteľnú súčasť nášho smartfónu, odporúča sa mať ju aktivovanú. Výhodou účtu je i možnosť jeho využívania v rôznych aplikáciách od Xiaomi pre prihlasovanie sa. Účet funguje na podobnej báze ako Google konto, ktoré môžete mať v smartfóne aktívne zároveň.

Ako vyhľadať naše zariadenie

S Mi kontom je vyhľadať smartfón veľmi jednoduché. V nastaveniach smartfónu však treba mať povolenú funkciu vyhľadať zariadenie, ktorú nájdeme priamo pod možnosťou Mi konta. Ak je táto funkcia povolená a stane sa vám, že nemôžete nájsť svoj smartfón, jednoducho sa na stránke i.mi.com prihlásite ku svojmu Xiaomi kontu.

Medzi možnosťami zvolíte Vyhľadať zariadenie a na mapke sa vám zobrazí váš smartfón s jeho polohou. Výhodou tejto funkcie je, že vám zobrazí kedy bol smartfón na tomto mieste naposledy zachytený i aký je jeho stav batérie.

Mi konto však ponúka i možnosť vyhľadania smartfónu vďaka zvuku. Ten po vašom príkaze smartfón vydá, ak ho neviete nájsť napríklad u seba v byte. Režim straty zasa smartfón zahesluje v prípade krádeže a pre prípad, že sa k svojmu smartfónu neviete dostať, viete z neho na diaľku odstrániť všetky údaje.

Mi konto nájsť smartfón
Zdroj: Vosveteit.sk

Máte Mi konto aktivované vo svojom smartfóne? Dúfame, že túto funkciu nebudete musieť použiť, no je lepšie o nej vedieť a konto mať aktívne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre