BezpečnosťSpravodajstvoXiaomi

Čínske úrady obvinili Xiaomi z nezákonného získavania údajov o používateľoch. Obvinenia sa týkajú vybraných aplikácií

Na zozname obvinených spoločností sa nachádza aj známy gigant Tencent, ktorý stojí za populárnymi hrami PUBG, Fortnite, či LoL

Známi čínski giganti Xiaomi a Tencent majú na krku nemalý škandál, ktorý však tentokrát nepramení v západných krajinách. Spoločnosti boli totižto nedávno kritizované priamo čínskymi úradmi, presnejšie čínskym Ministerstvom priemyslu a informačných technológií. Spomínaná inštitúcia už niekoľko rokov pracuje na odstránení aplikácií, ktoré nelegálne získavajú informácie o používateľoch a bohužiaľ, na zozname sa najnovšie objavili aj vybrané aplikácie od vyššie spomínaných spoločností, informoval zahraničný portál Fossbytes.com.

Nelegálne praktiky využíva až 41 aplikácií

Najnovšie zverejnený zoznam obsahuje až 41 rôznych aplikácií, pričom na zozname nájdeme viaceré aplikácie od giganta Tencent, ako QQ a QQ Reading. V zozname sa nachádza aj aplikácia Xiaomi Finance, ktorá je v Číne oveľa populárnejšia, ako v iných častiach sveta. Na zozname sa však nachádzajú aj ďalšie, v Číne naozaj známe aplikácie, ktoré ponúkajú komplexný prehľad spravodajstva, či športových podujatí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vývojári majú čas do 31. decembra

Označení vývojári aplikácií teraz musia vybrané aplikácie prerobiť tak, aby údaje nezhromažďovali, respektíve aby ich následne nelegálne neposúvali tretím stranám. Čínske úrady zároveň vývojárov vyzvali, aby tak urobili už do 31. decembra. Po tomto dátume budú vybrané aplikácie stiahnuté z online obchodov.

Majitelia Xiaomi smartfónov v našich končinách sa zrejme žiadneho úniku informácií obávať nemusia, keďže spomínaná aplikácia, respektíve žiadna z aplikácií, sa za bežných okolností v Európe nepoužíva.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close