Čína oznámila smelé plány. Chystá sa vybudovať na Mesiaci základňu

cina pristala na odvratenej strane mesiaca
Zdroj: Twitter (China Xinhua News)

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesol report o zatiaľ úspešnej misii Číny týkajúce sa pristátia a začatia aktívneho skúmania odvrátenej strany Mesiaca, ktorá bola doteraz pre nás veľkou neznámou. Podarilo sa jej pristáť konkrétne na južnom póle v oblasti Aitken Basin, ktorá je široká 2500 kilometrov. Mesiac však chce skúmať viac do hĺbky, nato aby sa jej to podarilo potrebuje dostatočné zázemie.

Čína chce na Mesiaci vybudovať mesačnú základňu

Najnovšie správy, ktoré boli uverejnené počas tlačovej konferencie hovoria o tom, že Čína chce vybudovať na Mesiaci základňu. Pre mnohých táto správa nie je prekvapením, ale len logickým vyústením aktuálnych udalostí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dúfame, že [posledná z plánovaných misií] Chang’e-8 pomôže testovať niektoré technológie a urobiť nejaké skúmanie na budovania spoločnej lunárnej základne, ktorú budú zdieľať viaceré krajiny,…“ povedal zástupca vedúceho čínskeho vesmírneho programu.

Časový harmonogram Číny aktuálne nie je jasným kedy chce realizovať tento ambiciózny projekt. Najprv chce na Mesiac v priebehu roka poslať nový rover (Chang’e–5), ktorý bude zhromažďovať vzorky. Následne sa ich Čína chystá spracovať a plány bližšie konkretizovať. Pevne však verí, že na stavbu obytných štruktúr bude môcť využiť technológiu 3D tlače.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre