APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Chrome už čoskoro zavedie novinku, ktorá výrazne zvýši zabezpečenie vašich účtov v jednotlivých službách

Internetový prehliadač Google Chrome už čoskoro príde so zaujímavou funkcionalitou, ktorá by mohla ochrániť menej ostražitých používateľov

Svetovo najpopulárnejší internetový prehliadač Google Chrome sa stáva čoraz používateľsky bezpečnejším prehliadačom, čo sa odzrkadľuje najmä na vývoji nových bezpečnostných funkcií, ktoré sú zamerané na ochranu osobných údajov. Medzi najnovšie funkcie sa možno už čoskoro dostane aj automatické rozpoznávanie jednoduchého, respektíve slabého prihlasovacieho hesla. Funkcia je momentálne v pilotnej testovacej fáze, informuje portál Techdows.

Automatická kontrola uložených hesiel

Do prehliadača Google Chrome bola prednedávnom pridaná funkcia detekcie uniknutých hesiel, ktoré by mohli byť zneužité tretími stranami. Rýchla detekcia hesiel sa dá v testovacích verziách prehliadača spustiť priamo v nastaveniach pre uložené heslá. Najnovšie je však táto funkcia ešte o jeden „krok“ múdrejšia. V rámci týchto nastavení sa totižto už dnes nachádza aj funkcia detekcie slabého hesla, ktorá sa dá taktiež manuálne zapnúť. V prípade, že si nepamätáte svoje heslá, poprípade by ste chceli čo najrýchlejšie zistiť, ktoré z vašich hesiel by potrebovali „zosilniť“, stačí použiť najnovšiu funkcionalitu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak používate verziu Google Chrome Canary a chceli by ste túto funkciu vyskúšať už dnes, stačí postupovať podľa krokov nižšie:

  • Otvorte najnovšiu verziu prehliadača Chrome Canary.
  • Do vyhľadávacieho poľa napíšte chrome://flags a dajte Enter.
  • Následne vyhľadajte funkciu “Passwords weakness check”.
  • Zvoľte tlačidlo „Enabled“ pre zapnutie funkcie.
  • Pri následnom spustení funkcie „Password check“ tak prehliadač skontroluje nie len prípadné „uniknuté“ heslá, ale aj skontroluje ich bezpečnosť.
google chrome upozornenie na slabe heslo
Zdroj: Techdows

Ako sme už viackrát spomenuli, funkcia je momentálne dostupná iba pre používateľov testovacej verzie Chrome Canary. Tá však nie je od bežnej verzie vývojovo tak vzdialená, ako iné testovacie verzie, takže dostupnosť vyššie spomenutých funkcií môžme očakávať v najbližších týždňoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close