BezpečnosťSpravodajstvo

Chráňte si svoje konverzácie vo WhatsAppe predtým, aby mohol k ním niekto fyzicky pristupovať: Zapnite si túto funkciu!

Zamedzte tretím osobám fyzicky prístup k vašim četom. Túto funkciu v službe WhatsApp neprehliadajte!

Aplikáciu WhatsApp používame mnohí pričom ju využívame nielen na komunikáciu s priateľmi, rodinou, ale aj- s kolegami v práci. Preto nie je ničím výnimočným, že prostredníctvom aplikácie zdieľame aj citlivé údaje, ktoré by sme pravdepodobne nechceli, aby mohol vidieť niekto iný. To je aj dôvod, prečo vám chceme dať do pozornosti funkciu, prostredníctvom ktorej môžete zamedziť niekomu druhému fyzicky prístup do aplikácie WhatsApp a do vašich četov. Je to vskutku jednoduché.

Ako môžete zamedziť fyzicky prístup do účtu WhatsApp tretej osobe?

Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na to, že potom ako Google zapol 150 miliónom používateľom funkciu dvojfaktorovej autentifikácie, tak vo vysokej miere poklesli aj úspešne útoky týkajúce sa odcudzenia účtov. Rovnakou funkciou disponuje aj služba WhatsApp. Tá dokonca ponúka aj možnosť ochrany pred fyzickým otvorením aplikácie vo vašom telefóne treťou osobou. Inými slovami, môžete si vstup do rozhrania aplikácie ochrániť pomocou hesla, resp. biometrickej autentifikácie. Kde ju však nájdete? Poďme sa na to pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku si otvorte aplikáciu WhatsApp. Následne kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a potom otvorte Nastavenia aplikácie.

Ako zapnut overenie skenom prsta pri zapnuti WhatsAppu_navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako otvoríte nastavenia aplikácie, tak zvoľte možnosť Účet a potom Súkromie.

Teraz zrolujte ponuku úplne na spodok, kde uvidíte možnosť Odomknutie Odtlačkom prsta. Túto ponuku otvorte a zapnite ju. Ako môžete vidieť nižšie, tak k dispozícii budete mať tri možnosti, kedy bude aplikácie od vás vyžadovať sken prsta: vždy pri otvorení aplikácie, po jednej minúte alebo po 30 minútach.

V súvislosti s ochranou vášho účtu vám odporúčame zapnúť si aj dvojfázové overenie. Ide o funkciu, ktorá v prípade, ak sa pokúsi niekto cudzí prihlásiť do vášho účtu na inom zariadení, tak vás na to aplikácia upozorní. Okrem toho, bude musieť zadať aj heslo, ktoré vám príde buď prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom SMS. Inými slovami, do vášho účtu sa nedostane bez toho, aby mal fyzicky prístup k vášmu smartfónu či e-mailu. Túto funkciu nájdete v sekcii Účet.

WhatsApp 2FA
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkcie vyššie vás potešil a najmä, že sa vaše konverzácie nedostanú do nepovolených rúk.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close