CEO Huawei: „Nikdy by sme dáta používateľov nedali nikomu. Na druhý deň by sme skrachovali“

CEO Huawei, Ren Zhengfei, by nikdy nedovolil, aby ich spoločnosť posunula súkromné dáta používateľov ďalej. Ak by tak spravili, skrachovali by

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínske firmy sa radi inšpirujú tými zahraničnými, obzvlášť spoločnosťou Apple. Portál CNBC prišiel s  reportom, v ktorom poukazuje na niekoľko vyjadrení CEO-a spoločnosti Huawei, medzi nimi je obdiv spoločnosti Apple v spojitosti s ochranou dát. Ren Zhengfei pokladá totiž Apple za „modelový príklad“ v oblasti ochrany dát.

Redaktori portálu sa pýtal Ren-a na to, či ich spoločnosť niekedy poskytla dáta o používateľoch čínskej vláde. Na otázku odpovedal jasne nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Nikdy tak neurobíme. Ak by som to urobil len raz, USA by mali dôkazy, a  rozšírili by ich po celom svete. Potom 170 krajín a regiónov, v ktorých momentálne pôsobíme, by prestalo kupovať naše výrobky a naša spoločnosť by sa zrútila ,…“, ďalej doplnil: „Po tom, kto by zaplatil dlhy, ktoré máme? Naši zamestnanci sú veľmi kompetentní, takže by rezignovali a začali budovať svoje vlastné spoločnosti, a nechali by ma osamote splácať naše dlhy. Radšej by som umrel,..“ uviedol.

Ren ďalej povedal, že podľa neho užívatelia kontrolujú svoje vlastné údaje, nie Huawei.

„Údaje sú vo vlastníctve našich zákazníkov, nie nás. Operátori musia sledovať každého používateľa, inak by nemohli telefonovať. Je to povinnosť operátora sledovať údaje o používateľovi. My ako poskytovateľ zariadení nesledujeme žiadne údaje,“…

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre