CEO Huawei: „Na 6G technológiu si budeme musieť ešte počkať aspoň ďalších 10 rokov“

CEO Huawei sa vyjadril k vývoju nového štandardu 6G technológie. Myslí si, že nový štandard 6G by mohol byť vyvinutý približne za 10 rokov.

spolocnost huawei
Zdroj: Flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

5G technológia je realitou relatívne krátku dobu a  hoci ešte nie tak rozšírenou, ako by si mnohí z nás priali, tak sa už spomína 6G technológia. Nie tak dávno sa objavili prvé informácie, že spoločnosť Huawei už započala práce na vývoji 6G technológie, a odvtedy sme mohli byť svedkami viacerých odhadov jej dostupnosti. Najnovšie CEO spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, vyjadril názor, že od 6G technológie nás delí približne 10 rokov. Na tému upozorňuje portal Gizchina.com.

„6G používa vysoké frekvencie a  jej šírka pásma je veľmi slabo pokrytá.  Zatiaľ sú to len zárodky. Malo by to trvať ešte aspoň ďalších 10 rokov. To je môj konzervatívny odhad.“

Yu Chengdong, jeden z  riaditeľov spoločnosti s názorom Ren Zhengfei súhlasí. Jeho vyjadrenia sú viac menej konzistentné s CEO spoločnosti. Tiež odhaduje, že vývoj nových sietí by mohol trvať približne ďalších  10 rokov. V súčasností spoločnosť vykonáva prvé výskumy so zameraním na technické štandardy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
vyvoj 2G 3G 4G a 5G
Via Gizchina.com

V  roku 2009 spoločnosť investovala približne 600 miliónov dolárov do vývoja 5G technológie. Ku koncu roku 2016, aby spoločnosť akcelerovala jej vývoj, vrátane konečných 5G produktov investovala dodatočných 1,4 miliardy dolárov. Celková investícia spoločnosti tak presahuje 2-miliardy dolárov čo je viac, ako investície iných hráčov na trhu a to ako v Európe, tak aj v USA.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre