HuaweiSpravodajstvo

CEO Huawei: Huawei má väčšiu hodnotu ako Nokia a Ericsson. Svet bude používať našu 5G technológiu

CEO Huaweiu, Ren Zhengfei verí, že nimi vyvinutá 5G technológia bude najpoužívanejšou. Nebojí sa ani konkurencia, je príliš drahá a poskytuje menej služieb

Keď príde reč na 5G technológiu, tak väčšinu z nás pravdepodobne napadne spoločnosť Huawei. Nie je však jedinou spoločnosťou na svete, ktorá sa venuje vývoju tejto technológie. Medzi ďalších gigantov patrí napríklad (už čínska) Nokia či švédsky  Ericsson.  CEO spoločnosťou Huawei, Ren Zhengfei si myslí, že svet uprednostní ich technológiu pred inou. Na tému upozorňuje portál mydrivers.com.

Ren Zhengfei povedal, že Ericcson a  Nokia sú príliš drahé, a zároveň ponúkajú menej. Inými slovami, Huawei ponúka oveľa väčšiu hodnotu, za menej peňazí. Zároveň dodal, že na základe viac ako 20 rokov úspešnej spolupráce ich zákazníci nevymenia za neoverenú voľbu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ren verí, že väčšina zahraničných krajín si zvolí 5G od Huaweiu. Odhaduje, že by ich mohlo byť približne 140. Je si však vedomý, že na trhy ako je USA či Austrália môžu zabudnúť.

„Spojené štáty ju rozhodne nebudú používať od nás a  ani Austrália.To je isté. V Európe však nebudú žiadne problémy.“

Úspech Huaweiu je skrytý vo vývoji

2. júna Huawei vydal Bielu knihu o inováciách a duševnom vlastníctve. Biela kniha poukázala na to, že inovácie a ochrana duševného vlastníctva sú základom úspechu spoločnosti Huawei za posledných 30 rokov. Ku koncu roka 2018 získal Huawei 87 805 patentov, z toho 11 152 patentov v USA. Od roku 2015 získala spoločnosť Huawei viac ako 1,4 miliardy USD v oblasti príjmov z duševného vlastníctva.

Okrem vlastných patentov, Huawei platí viac ako 6 miliárd dolárov v patentových poplatkoch za legálne využívanie patentov iných spoločností, z ktorých takmer 80% sa vypláca americkým spoločnostiam.

Len pre zaujímavosť, Huawei uvádza, že ročne investuje 10% až 15% príjmov do výskumu a vývoja. V posledných 10 rokoch spoločnosť takto preinvestovala viac ako 73 miliárd amerických dolárov. Z toho len v minulom roku investovala 15 miliárd. Do vývoja 5G technológie spoločnosť doteraz investovala viac ako 2 miliardy dolárov, čo je zatiaľ najviac spomedzi hlavných konkurentov v Európe a v Amerike.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close