Čakajú nás v smartfónoch Samsung reklamy? Pravdepodobne áno!

Samsung si dal registrovať ochrannú známku “Samsung Mobile Ads”. Je tak možné, že v telefónoch Samsungu sa budeme stretávať s reklamami.

Samsung reklama v mobiloch
Zdroj: Vosveteit.sk

Jednou z najväčších výčitiek voči spoločnosti Xiaomi zo strany používateľ sú reklamy, ktoré nájdeme v rozhraní nadstavby MIUI. Našťastie, tie sa dajú vo veľkej miere obmedziť. Problém s reklamami je vypuklým hlavne v čínskych verziách zariadení. Portál Gizmochina.com  prišiel s reportom, v ktorom upozorňuje na možné reklamy v smartfónoch značky Samsung, najväčšieho výrobcu mobilných zariadení na svete. Portál sa odvoláva na EUIPO (European Union Intellectual Property Office).

Samsung Mobile Ads registracia ochrannej znacky
Zdroj: gizmochina.com

EUIPO je európska organizácia, ktorá zodpovedá za registráciu patentov, obchodných značiek a podobne. Podľa dostupných informácií z EUIPO si dala spoločnosť Samsung registrovať ochrannú známku na “Samsung Mobile Ads”, teda Mobilné reklamy Samsung. Z registrácie obchodnej značky je možné dedukovať, že spoločnosť Samsung sa chystá vo svojich mobilných zariadeniach servírovať používateľom reklamu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V skutočnosti Samsung v tejto oblasti nie je nováčikom. S podobným typom monetizácie svojich produktov sa môžu používatelia stretávať v prípade chytrých televízii.

Každopádne, registrácia ochrannej známky nemusí byť hneď znamenať, že v našich telefónoch uvidíme tony reklám, ale na druhej strane, prečo by si inak spoločnosť Samsung dala patentovať ochrannú známku? Viac sa určite dozvieme v najbližších týždňoch či mesiacoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre