Bude možné nabiť batériu s kapacitou 4 000 mAh za 17 minút? Xiaomi chystá ultrarýchle nabíjanie

Nabitie batérie s kapacitou až 4 000 mAh za necelých 17 minút? Tejto technológie sa v praxi dočkáme uč onedlho

Redmi KPro vs OnePlus 7_nabijanie
Zdroj: YouTube (Beebom)

Technológie rýchleho a ultrarýchleho nabíjania v rámci segmentu smartfónov sa v posledných rokoch posunuli výrazne vpred. Najväčšími ťahúňmi v tomto segmente sú čínski výrobcovia Oppo a Xiaomi, ktorí svoje technologické novinky prezentujú verejnosti rok čo rok. Ešte v minulom roku nám druhá spomínaná spoločnosť predstavila technológiu ultrarýchleho nabíjania s výkonom 100W, no doposiaľ sme sa nedočkali uvedenia tejto technológie do reálnych zariadení. Viac ako ročné čakanie sa však podľa najnovších informácií čoskoro skončí.

Technológia 100W ultrarýchleho nabíjania je na ceste

Na príchod očakávanej technológie ultrarýchleho nabíjania od spoločnosti Xiaomi len nedávno upozornil čínsky insider, ktorý na sociálnej sieti Weibo zverejnil prvý plagát upozorňujúci na príchod technológie. Prvý smartfón s touto technológiou by mal prísť už čoskoro, ako napovedá samotný plagát, no o aký smartfón pôjde zatiaľ nevieme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi ultrarychle 100w nabijanie
Zdroj: Weibo

Keďže sa vraví o skorom štarte tejto technológie, povráva sa aj nad možnosťou, že 100W rýchle nabíjanie bude súčasťou ďalšieho vlajkonosiča – očakávaného smartfónu Xiaomi Mi Mix 4, ktorý by mohol byť predstavený ešte koncom leta v období augusta. Samozrejme, všetko sú to iba špekulácie a na bližšie detaily si ešte budeme musieť počkať.

Ako sme už uviedli v úvode, nová technológia ultrarýchleho nabíjania od Xiaomi s výkonom až 100W by mala umožniť nabitie smartfónu so 4 000 mAh batériou za úchvatných 17 minút. Otázne je, či bude takáto technológia využívaná na dennej báze, alebo pôjde iba o občasnú možnosť, keďže na mieste je aj otázka, či táto technológia nebude príliš zaťažovať výkonnosť a životnosť batérie. Na všetky tieto otázky zatiaľ odpovedať nevieme a tak nám nezostáva nič iné ako dúfať, že technológiu, ako aj nový vlajkový smartfón od populárneho Xiaomi, uvidíme už čoskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre