SpravodajstvoVesmír

Atlantída alebo potopený lietajúci tanier? Pomätený ufológ našiel zvláštny úkaz na Google mapách

Scott Waring je internetovou osobnosťou, ktorú charakterizujú jej "špecifické" teórie o mimozemských návštevníkoch.

Istý človek, ktorý sa venuje pátraniu po lietajúcich tanieroch tvrdí, že pod hladinou oceánu našiel 7-kilometrové UFO, píše portál The Sun.

Tento príbeh má však nečakaný zvrat. Podľa Scotta Waringa, človeka ktorý objekt objavil, to nie je vesmírna loď mimozemskej civilizácie, ale stratené mesto Atlantída. Waring je presvedčený, že záhadný úkaz potvrdzuje existenciu starodávnej mimozemskej civilizácie, ktorá na našej planéte kedysi žila. Podľa jeho slov ide o technológiu „ktorá len tak leží na dne oceánu“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dlho som veril tomu, že môže ísť o mimozemskú kozmickú loď, ktorá spočiatku plávala na hladine, no neskôr sa potopila,“ píše Waring.

Pomätený ufológ našiel na Google mapách Atlantídu
Zdroj: UFO Sightings Daily

O svoj objav sa podelil na kontroverznom fóre UFO Sightings Daily. Pomocou digitálneho pravítka zistil, že zvláštny úkaz je dokonalým kruhom s priemerom približne 7-km. Zvláštny objekt sa nachádza neďaleko púšte Nazca, ktorá je známa vďaka záhadným obrazcom, ktoré sa datujú do roku 500 pred našim letopočtom a roku 500 nášho letopočtu.

„Obrazce v púšti Nazca slúžia na privítanie boha. V minulosti si mohli naši predkovia ľahko zameniť mimozemskú technológiu, lietajúcu po oblohe, za nejaké božstvo,“ ďalej vysvetľuje Waring.

Kde je pravda?

Zvláštny kruh pod hladinou oceánu sa na prvý pohľad môže javiť zvláštne, no jeho vysvetlenie je v skutočnosti oveľa jednoduchšie, než by si niektorí mohli myslieť. Doteraz sme nespomenuli, že zvláštny úkaz objavil Waring prostredníctvom Google máp a nejde o jeho prvý „bizarný“ objav. Už v minulosti si všimol zvláštnu štruktúru na povrchu červenej planéty. Scott Waring sa o svoje objavy delí s verejnosťou prostredníctvom blogu a YouTube kanálu UFO Sightings Daily.

Waring si všimol aj záhadnú štruktúru na povrchu červenej planéty. Podľa jeho slov išlo o podobizeň gréckeho filozofa Sokrata a Waring vehementne tvrdil, že pochádzal z inej planéty a že na Marse sa môže nachádzať mimozemský chrám.

Atlantída, alebo lietajúci tanier?
Údajná podobizeň Sokrata. Zdroj: UFO Sightings Daily

Ďalšie zábery, ktoré dodali UFO konšpirátorovi „inšpiráciu“, pochádzali z roveru Curiosity. Ten sa momentálne nachádza na povrchu červenej planéty a na jednom zo záberov možno pozorovať štruktúru, ktorá trochu vyčnieva.

Pomätený ufológ našiel na Google mapách Atlantídu
Zdroj: NASA

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o skalnú formáciu, ktorá má trochu nezvyčajnú siluetu. Niečo podobné pozoroval aj čínsky rover na povrchu Mesiaca, no nakoniec sa naozaj potvrdilo, že ide o skalu, hoci jej tvar nebol obyčajný.

Waring má ale inú teóriu. Nielenže pozná pravý účel „záhadnej štruktúry“ na povrchu Marsu, no čo je znepokojivejšie, je detailne oboznámený aj s rozložením jej interiéru.

„Chrám postavila pokročilá mimozemská civilizácia na to, aby uctievala vyššiu silu. Je to štruktúra, ktorá má 5, alebo viac poschodí, pričom každé ďalšie poschodie je menšie, ako to nad ním. Najvrchnejšie poschodie je najväčšie a každé poschodie má rovnú podlahu, po ktorej môžu mimozemšťania chodiť,“ tvrdí Waring.

So všetkými týmito „informáciami“ by si mohol jeden myslieť, že je to práve Waring, kto ku nám prišiel z inej planéty.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close