Anonymous neprestávajú: Hackli Transneft, najväčšieho ruského prepravcu ropy, a stránku ruského Ministerstva pre mimoriadne situácie

Kybernetické útoky na ruskú digitálnu infraštruktúru v rámci odvety za inváziu na Ukrajinu pokračujú.

Hackeri zo skupiny Anonymous opäť udreli. Ako sme vás ráno informovali, tak v priebehu včerajšej noci hackeri z Anonymous získali prístup k tisícom bezpečnostným kamier naprieč Ruskom. Tieto kamerové záznamy sprístupnili verejnosti, pričom prostredníctvom nich zároveň zdieľajú aj informácie o udalostiach na Ukrajine.

Neubehlo riadne ani pol dňa a hackeri opäť hlásia ďalšie úspešné útoky, ktorými znepríjemňujú Rusku život. O čo konkrétne ide?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri z Anonymous opäť udreli

Najnovšie sa dostali do širšej pozornosti dva útoky. Prvým z nich je kybernetický útok na spoločnosť Transneft. Ide o ruskú štátnu spoločnosť zodpovednú za národné siete ropovodov. Okrem iného ide o najväčšiu spoločnosť tohto typu na svete, ktorá prevádzkuje viac ako 50 tisíc kilometrov ropovodov.

Ako píše žurnalistka Emma Best z NatSecGeek, tak hackerom sa podarilo získať 79GB e-mailovej komunikácie, ktoré odovzdali neziskovej organizácii DDoSecrets. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o organizáciu združujúcu novinárov, ktorá v minulosti viackrát zverejnila rôzne údaje odkrývajúce daňové podvody, bankové podvody a podobne.

Mimochodom, v súvislosti s týmto hackerským útokom treba rovnako spomenúť nedávny únik 20 terabajtov dát zo spoločnosti Rosneft, za ktorým rovnako stoja hackeri z Anonymous. Spoločnosť Rosneft je aktuálne najväčším producentom ropy v Rusku.

Hackeri napadli Ministerstvo pre mimoriadne záležitosti

Druhý hackerský útok, ktorý sa v týchto hodinách dostal do pozornosti širšej verejnosti, je útok na ruské Ministerstvo pre mimoriadne záležitosti. Hackerom sa podarilo nabúrať riadny chod stránky pričom obsah stránky nahradili správami z Ukrajiny. Treba však uviesť, že krátko na to, ministerstvo stránku vyplo. Na tento hackerský útok upozornila agentúra Nexta prostredníctvom svojho Twitter účtu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre