AppleSpravodajstvo

Apple si nechal patentovať koncept zariadenia s displejom po všetkých stranách

Veľkou zaujímavosťou je, že spoločnosť na samotnom patente neustále pracuje

Patenty výrobcov elektroniky častokrát prezrádzajú vývojové smerovanie spoločností, no vo väčšine prípadov zostanú iba na papieri. S podobným patentom tentokrát prichádza aj spoločnosť Apple, ktorá rozmýšľa nad naozaj zaujímavým zariadením. Potencionálna výroba takéhoto prototypu je však zatiaľ v nedohľadne.

Staro-nový patent

Portál PatentlyApple.com uvádza, že nový patent v skutočnosti nie je „nový“. Spoločnosť Apple o zariadení s displejom po celom obvode zariadenia písala ešte v roku 2013, pričom postupom času pôvodný patent niekoľkokrát aktualizovala. Najnovšia aktualizácia bola uskutočnená len pred pár dňami, čo naznačuje, že sa spoločnosť Apple s touto myšlienkou stále pohráva.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pridané ďalšie dôležité informácie

Prvou novinkou v rámci patentu zariadenia s displejom po celom jeho obvode je pridanie potrebných senzorov na skenovanie tváre. Ďalšou, naozaj zásadnou novinkou je dodatok o tom, že samotný displej, respektíve jeho vrchná priehľadná sklenená vrstva má byť po celom obvode zariadenia, čo je naozaj zaujímavý koncept. Na základe doterajších informácií totižto nebolo úplne jasné, či je displej rozdelený do niekoľkých segmentov, alebo je „jednoliaty“.

iphone patent displej po obvode
Zdroj: PatentlyApple

Pochopiteľne, ide iba o koncept zariadenia, ktoré buď nikdy neuvidíme, alebo ho uvidíme, no až o niekoľko rokov. Z neustáleho aktualizovania konceptu však môžme dedukovať, že spoločnosť Apple má o takéto zariadenie stále záujem a je dosť možné, že v nejakej podobe sa ho v budúcnosti predsa len dočkáme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close