Apple pracuje na iPhone s displejom, ktorý šíri zvuk

najlepsiu kameru v telefone ma iphone x
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Už dlhšiu dobu poznáme technológiu, ktorá je schopná šíriť zvuk prostredníctvom displeju. S touto technológiou sme sa mohli prvýkrát stretnúť v spojitosti s televízormi LG. Vo svete smartfónov je táto technológia však tabu. Diskusiu o nej otvorila až spoločnosť MEIZU so smartfónom ZERO. Počas MWC 2019 túto technológiu priniesla spoločnosť LG so smartfónom G8, ktorý využíva časť displeja telefón ako reproduktor (smartfón využíva panel Crystal Sound OLED). Vyzerá to tak, že do tohto elitného klubu by sa mohla pridať ďalšia spoločnosť.

Nedávno odhalené patenty spoločnosti Apple ukazujú, že spoločnosť Apple pracuje na obdobnom riešení šírenia zvuku. Patent popisuje piestový pohyb (s odkazom na pohyb membrány) reproduktora , ktorý je schopný premeniť na displej na tento komponent.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Apple Patent sirenie zvuku cez displej
Zdroj: via Pocketnow.com

Patentová prihláška zahrňuje niekoľko rôznych návrhov, vrátane vyššie uvedeného obrázka. Samozrejme, patent sám o sebe neznamená, že najbližší iPhone príde s touto technológiou, ale minimálne nám naznačuje akým smerom rozmýšľa spoločnosť.

Zdroj: Pocketnow.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre