AppleSpravodajstvo

Apple onedlho ukončí podporu aplikácie iTunes na zariadeniach s operačným systémom Windows Vista, XP a Apple TV 1. generácie

Medzi bežnými používateľmi operačného systému Windows sa často nájdu aj jednotlivci, ktorí stále šlapú na old-school verziách Windowsu. Nemáme na mysli ale obľúbenú 7mičku, ale ešte jej starších predchodcov ako Vista a XP. Vista patrí medzi tie najhoršie verzie Windowsu vôbec, no XPčko sa doteraz radí medzi najspoľahlivejšie a najlepšie na používanie. Oba systémy v sebe už ukrývajú množstvo chýb a bezpečnostných dier, ktoré už nikto opravovať nebude, a v budúcnosti by sa dali celkom nepríjemne zneužiť. Hlavne preto množstvo spoločností a vývojárskych štúdií pomaly ale isto opúšťa staré verzie Windowsu a zameriavajú sa na vývoj aplikácií pre novšie verzie. Práve toto je prípad aj spoločnosti Apple, ktorá len pred pár hodinami oznámila, že 25. mája ukončí  „podporu“ aplikácie iTunes na zariadeniach AppleTV 1. generácie a na zariadeniach s operačným systémom Windows XP alebo Vista.

Používatelia budú môcť aplikáciu používať aj naďalej

Nejedná sa o úplné odpísanie aplikácie. Spoločnosť ukončí iba niektoré online služby. Presnejšie, používatelia nebudú môcť vykonávať nákupy prostredníctvom aplikácie a ani nebudú schopní stiahnuť obsah, ktorý bol zakúpený už predtým. Aplikáciu iTunes budú ale aj naďalej môcť používať napríklad ako hudobný prehrávač. Čo sa týka používateľov zariadenia AppleTV, je táto situácia trošku zložitejšia. Ukončený prístup ku online obchodu spraví z AppleTV celkom nepotrebnú krabičku v domácnosti. Apple preto svojim priaznivcom odporúča, aby po 10 rokoch konečne prešli na novšiu generáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ste na tom Vy? Používate aplikáciu iTunes a dotknú sa Vás tieto zmeny? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close