AppleSpravodajstvo

Apple hovorí, že máme zabudnúť na Google Mapy, ale i Waze. Apple Maps sú lepšie a toto sú ich argumenty

Apple sa snaží presvedčiť, že ich Mapy sú lepšie, ako Google Mapy, ale i Waze. Otázkou je, či presvedčí ľudí aj mimo Ameriky.

Je logické, že každá spoločnosť sa snaží o presadenie používania jej vlastných služieb. Podobne je to aj v prípade Apple. Táto americká technologická spoločnosť sa všemožne snaží o to, aby jej používatelia využívali Apple Maps namiesto populárnych služieb ako Google Maps alebo Waze. Na informáciu upozornil web autoevolution.com.

Navigačné služby z dielne Apple prešli počas posledných rokov výraznými zmenami. Najviac je to viditeľné na americkom trhu, kde sa Apple Maps vyvinuli najviac. Pridané boli podrobnejšie mapy, 3D navigácia a mnoho ďalších funkcií na zlepšenie celkového zážitku. Určite je nutné spomenúť aj zlepšenie v rámci Apple CarPlay.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

No svet nie je len Amerika. Zvyšok sveta dostáva tieto funkcie oveľa neskôr, čo určite nepomáha imidžu firmy Apple najmä na európskom trhu. Pre používateľa, ktorý sa nachádza mimo americký trh je mnoho noviniek nedostupných.

Apple v tom ale nevidí žiadnu hrozbu. Vedúci pracovník oddelenia produktov, David Dorn a vedúca dizajnu, Meg Frost veria, že Apple Maps je stále tou najlepšou voľbou v oblasti navigačných aplikácií. V nedávnom rozhovore vysvetlili, prečo to tak je. Išlo najmä o priame porovnanie s ich najväčšími konkurentmi, Google Maps a Waze.

Prečo sú Apple Maps lepšie ako Google Maps či Waze?

V prvom rade, Apple je veľmi odhodlaný zlepšovať svoje mapy z dlhodobého hľadiska, tvrdia obaja vyššie spomenutí pracovníci. To je určite výborná správa, no podobné stanovisko zastáva aj Google. Ten nezaspáva na vavrínoch a po mnohých výborných aktualizáciách usilovne pracuje na ďalších.

Čo by ale mohlo byť hlavný predajným bodom Applu je súkromie používateľov. Apple je známy tým, že dbá na zabezpečenie súkromia svojich používateľov. Podobne tomu má byť aj pri Apple Maps, kde sa inžinieri venujú aj tejto oblasti.

Zabezpečenie súkromia používateľov môže byť rozhodujúce. Hlavne v dobe, kedy sa často kritizuje to, že Google vie o používateľoch až príliš veľa informácií. A zrejme na oblasti bezpečnosti bude Apple stavať svoju kampaň pri propagovaní svojich máp.

apple maps
Zdroj: unsplash.com

Dorn a Frost taktiež pripomenuli aj fakt, ako výborne celý ich ekosystém funguje a že používanie aplikácií ako Google Maps v podstate nemá zmysel.

Tieto vyjadrenia vedúcich pracovníkov Apple určite nebudú mať za dôsledok hromadnú migráciu používateľov Google Maps do Apple Maps. No jedno je jasné, Apple to aj v tejto oblasti myslí vážne a nebojí sa ani tých najväčších protivníkov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close