SpravodajstvoWindows

Do Windows 11 príde funkcia, ktorú dobre poznajú používatelia Windows 10

Microsoft pracuje na tom, aby do Windows 11 priniesol funkciu, ktorá debutovala vo Windows 10. Ide o widget s počasím umiestnený v Paneli s úlohami.

Jednou z funkcií, ktorá debutovala ešte vo Windows 10, bol widget s počasím, ktorý bolo možné umiestniť i do Panelu s úlohami. Tento widget, okrem iného, je dostupný i v nástenke so správami. Vo všeobecnosti ponúka prehľad o aktuálnom počasí. Z nejakého dôvodu si však miniplikácia umiestnená v paneli s úlohami nenašla cestu aj do Windowsu 11. To by sa malo čoskoro zmeniť.

Microsoft prinesie widget s počasím i do Windows 11

Microsoft nedávno uvoľnil aktualizáciu Build 22518.1012 (KB5009380), ktorá je aktuálne dostupnou pre členov programu Windows Insider (Dev Channel). V rámci tejto verzie systému je už prítomný i spomínaný widget.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Amanda Langowská, šéfka Microsoft Windows Insider, uviedla: „Skúšame zobraziť  na ľavej strane vášho panela úloh miniaplikáciu so živým obsahom o počasí.“

Miniaplikácia počasia sa predvolene zobrazí na ľavej strane panela úloha. Očakáva sa, že Microsoft túto funkciu sprístupni pre všetkých používateľov v priebehu prvého kvartálu nasledujúceho roka. Ako by to malo vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie na snímke obrazovky.

Windows 11_navrat widgetu s pocasim
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotne pridanie widgetu s počasím do Windows 11 nie je však jedinou novinkou, ktorú priniesla aktualizácia systému. Okrem iného, Microsoft pre testerov uvoľnil i funkciu hlasového ovládania operačného systému.

„Hlasový prístup je nová možnosť ovládania systému, ktorá umožňuje každému, vrátane ľudí s pohybovým postihnutím, ovládať svoj počítač a písať text pomocou hlasu,“ uviedla Langowská.

Windows 11 funkcia ovladania pocitaca hlasom
Zdroj: blogs.windows.com

Funkcia hlasového prístupu je schopnou otvárať aplikácie, prepínať medzi nimi, ovládať činnosti ako je napríklad prehliadanie webu, čítanie e-mailov a podobne. Zatiaľ však nie je celkom jasné, kedy bude funkcia dostupnou i pre bežných používateľov. Malo by sa tak stať v priebehu budúceho roka, presný dátum však spoločnosť neuviedla.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close