Aplikácia Váš telefón vo Windowse 10 bude už čoskoro zobrazovať stav batérie vášho smartfónu

Nová funkcia bude pre bežných používateľov dostupná už v budúcom roku

windows 10 vas telefon uvodny_opt
Zdroj: Microsoft

Populárna aplikácia Váš telefón, ktorá je už viac ako rok súčasťou operačného systému Windows 10, už čoskoro obdrží naozaj zaujímavú funkciu, ktorá sa bude hodiť väčšine jej používateľov. Aplikácia, ktorá dokonale spája váš smartfón s počítačom totižto začne zobrazovať stav batérie vášho smartfónu, informuje zahraničný technologický portál Techradar.com.

Nová funkcia je pre Insiderov dostupná už dnes

Nová funkcia sa v aplikácií Váš telefón nachádza už dnes, no momentálne je dostupná iba pre používateľov zahrnutých v programe Windows Insider. Aktualizácia aplikácie je súčasťou najnovšieho Preview buildu 18995, ktorý bude pre bežných používateľov dostupný ako aktualizácia Windows 10 20H1. Táto aktualizácia bude dostupná už v prvej polovici budúceho roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď sa jedná o pomerne malé vylepšenie aplikácie, stále môžme hovoriť o naozaj skvelej funkcii, ktorá sa bude hodiť vo viacerých situáciách. Určite ste sa už ocitli v situácii, kedy ste si nabíjali smartfón mimo vášho dosahu, pričom ste boli „online“ práve na vašom počítači, či laptope. Vďaka aplikácii Váš smartfón, na ktorú sme v minulosti upozorňovali už niekoľkokrát, tak nemusíte vstávať od pracovného stola. Všetky notifikácie, správy, a najnovšie aj stav batérie, uvidíte priamo na vašom počítači.

Aktualizovaná bude aj aplikácia Link to Windows

Súčasťou tej istej systémovej aplikácie bude aj ďalšia aktualizácia podobnej aplikácie, ktorá je však určená iba pre smartfóny od spoločnosti Samsung. Aplikácia pre smartfóny z Južnej Kórey nesie názov Link to Windows, no jej používanie je momentálne exkluzivitkou pre smartfóny Galaxy Note 10. Vďaka najnovšej aktualizácii sa však má podpora aplikácie rozšíriť aj na zariadenia Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S10 5G a Galaxy Fold.

Phone Link
Phone Link
Developer: Microsoft Windows
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre